UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 13 Листопад 2019 14:38

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар з керівництвом ПАТ "МИРНОДОЛИНСЬКИЙ ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ЗАВОД"

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар з керівництвом ПАТ "МИРНОДОЛИНСЬКИЙ ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ЗАВОД"

    Головним державним інспектором відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проведено семінар з керівництвом ПАТ "МИРНОДОЛИНСЬКИЙ ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ЗАВОД" (смт.Тошківка-1 Попаснянсього району).

    В ході семінару його учасники розглянули наступне питання: «Утримання суб’єктами господарювання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів деталі яких рухаються та/або обертаються».

    Розпочинаючи захід, інспектор ГУ Держпраці зазначив, що більшість робіт, які виконуються на підприємствах машинобудівної галузі відносяться до робіт з підвищеною небезпекою або пов’язані з використанням машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки, тому роботодавець зобов’язаний вжити усіх необхідних заходів для забезпечення:

  • професійної підготовки працівників, які здійснюють використання виробничого обладнання, та ознайомлення таких працівників із ризиками, що можуть виникнути внаслідок використання виробничого обладнання;
  • спеціальної підготовки працівників, які здійснюють ремонт, реконструкцію, модернізацію та технічне обслуговування виробничого обладнання.

    Протягом основної частини заходу увагу його учасників було звернуто на наступному.

    Роботодавець повинен забезпечити консультування працівників з питань охорони праці, а також їх участь в обговоренні всіх питань щодо безпеки, захисту здоров’я та життя, пов’язаних з використанням виробничого обладнання.

    Усе виробниче обладнання має відповідати вимогам нормативно-технічних документів щодо захисту працівників, відкритих для зовнішнього впливу, від ризику прямого або непрямого контакту з електричним струмом.

    Машини для підіймання вантажів повинні мати чіткі позначення їх номінальної вантажопідіймальності та (за потреби) мають бути обладнані табличкою розподілу навантаження із зазначенням номінальної вантажопідіймальності для будь-якої конфігурації обладнання.

    Вантажозахоплювальні пристрої повинні мати позначення із зазначенням основних характеристик, необхідних для їх безпечного використання.

    На постійних місцях експлуатації виробниче обладнання необхідно встановлювати таким чином, щоб зменшити ризик того, що вантаж:

  • вдарить працівників;
  • небезпечно буде переміщується або вільно впаде;
  • ненавмисно відчепиться.

    З метою попередження виникнення випадків виробничого травматизму при виконанні робіт на підприємстві його керівництву було рекомендовано:

  1. Вжити заходів щодо недопущення порушень при виконанні робіт з використанням машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки;
  2. Забезпечити виконання зазначених видів робіт лише за наявності відповідного дозволу;
  3. Забезпечити за мірою необхідності проведення навчання та атестації працівників із питань охорони праці, які пов’язані з виконанням робіт підвищеної небезпеки, проходження робітниками медичного огляду, проведення інструктажів з питань охорони праці.

 

Прочитано 326 раз Последнее изменение Четвер, 14 Листопад 2019 11:33
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация