UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 04 Листопад 2019 13:57

Фахівці ГУ Держпраці прочитали лекцію щодо правил охорони праці під час штампувальних робіт працівникам підприємства м. Лисичанська

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці прочитали лекцію щодо правил охорони праці під час штампувальних робіт працівникам підприємства м. Лисичанська

    Протягом останнього тижня жовтня фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, а саме: 7 нарад, 6 семінарів та 1 лекцію.

    Зокрема, 28 жовтня для посадових осіб та працівників ТОВ «Великий шовковий шлях» (м. Лисичанськ) була проведена лекція щодо правил охорони праці під час штампувальних робіт. На початку лекції інспектор ГУ Держпраці зазначив, що під час виконання штампувальних робіт необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час холодного оброблення металів НПАОП 0.00-1.68-13.    

     В ході подальшого проведення заходу фахівці ГУ Держпраці надали присутнім наступну інформацію.

    Під час штампування дрібних деталей невеликими партіями подавання заготовок у штамп необхідно виконувати із застосуванням засобів малої механізації (лотків, шиберів). Подавання заготовок у штамп і видалення відштампованих деталей і відходів зі штампа вручну дозволяється за наявності на пресі ефективних захисних пристроїв (дворуке включення, фотоелементний захист, огородження небезпечної зони преса) або при застосуванні штампів безпечної конструкції, висувних або відкидних матриць, зблокованих із ввімкненням преса. На невеликих штампах, застосовуваних на пресах з малим ходом повзуна, необхідно передбачати зазори безпеки між рухомими і нерухомими їх частинами.

    На пресах з великим ходом повзуна зазор безпеки повинен бути збільшений з таким розрахунком, щоб кисть руки працівника не була притиснута в нижньому положенні повзуна. Якщо за умовами роботи (установка штампа на пресі з нерегульованим великим ходом повзуна) неможливо дотримати зазори безпеки між рухомими і нерухомими частинами, небезпечні зони повинні бути обгороджені. У штампах з напрямними колонками повинно блокуватися сходження напрямних втулок з колонок під час підйому повзуна. Противіджимні пристрої не повинні виходити з напрямного отвору під час роботи преса або вони повинні розташовуватися на штампі відповідно до вимог технологічної документації, затвердженої роботодавцем. Застосування випадкових шайб і прокладок під час кріплення штампів не дозволяється.

    Під час закріплення верхньої частини штампа за допомогою хвостовика розміри його повинні відповідати отворові в повзуні преса. За потреби повинні використовуватися інші наявні в повзуні преса елементи кріплення (різьбові, наскрізні отвори). Застосовувати на хвостовиках штампів перехідні втулки дозволяється у випадках, коли хвостовик призначений тільки для центрування. Під час закріплення верхньої частини штампа до повзуна преса тільки хвостовиком, а також при застосуванні кулькових напрямних елементів сходження напрямних втулок зі стовпчиків під час роботи штампа не дозволяється. Установлення декількох пружин у штампах в наборі по висоті без центрувальних елементів, які запобігають зсуванню пружин, не дозволяється. Штампи із твердосплавними робочими деталями установлювати на підкладні бруси не дозволяється. Видалення застряглих у штампі деталей і відходів необхідно виконувати відповідними пристроями (гачками, щітками) при вимкненому пресі. Змащування штампів необхідно виконувати за допомогою спеціальних пристосувань (ручних розбризкувачів або стаціонарних пристроїв для змазування) для запобігання потраплянню рук працівника у небезпечну зону. Під час роботи на пресах необхідно систематично перевіряти кріплення штампів до преса, кріплення деталей штампів, стан захисних пристроїв, прочищати канали для змащення і виходу повітря.

    Наприкінці лекції інспектори ГУ Держпраці у Луганській області відповіли на питання присутніх. Окрім проведення цього та інших превентивних заходів, протягом останнього тижня жовтня за зверненням керівників підприємств, тривали позапланові перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у трансформаторних підстанціях КП «Рубіжанський водоканал» та ТОВ «Лисичанський скляний завод».

 

Прочитано 415 раз Последнее изменение Понеділок, 04 Листопад 2019 13:59
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация