UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 31 Жовтень 2019 07:57

Працівникам загальноосвітньої школи Новопськовського району надані роз’яснення щодо безпечної експлуатація димовентиляційних каналів

Оцените материал
(1 Голосовать)

Працівникам загальноосвітньої школи Новопськовського району надані роз’яснення щодо безпечної експлуатація димовентиляційних каналів

    Протягом поточного тижня інспекторським складом Відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено низку превентивних заходів з працівниками підприємств області.

    Так, 28 жовтня головний державний інспектор відділу державного нагляду в газовому комплексі провів нараду на тему «Безпечна експлуатація ДВК житлових і громадських будинків» з працівниками Закотнянської загальноосвітньої школи (с. Закотне Новопсковського району).

    В ході наради інспектор ГУ Держпраці довів до відома присутніх, що порушення правил безпеки системи газопостачання значно підвищує ризик виникнення нещасних випадків, пов'язаних з використання природного газу на виробництві та в побуті. Також довів до відома присутніх вимоги щодо безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків згідно пункту 6 V розділу Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15):

    «6.1. Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю;

    6.2. При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

    При перевірці димових і вентиляційних каналів визначають:

  • відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації;
  • прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги);
  • герметичність;
  • відокремленість;
  • наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій;
  • наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну;
  • справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;
  • відсутність сажі і смоли - на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

    6.3. Для димоходів і вентиляційних каналів, які знаходяться в зоні вітрового підпору, необхідно передбачати заходи, що запобігають перекиданню тяги в каналах.

    При нарощуванні димової труби за допомогою сталевого, керамічного або азбестоцементного патрубка труби утеплюють на всю довжину для запобігання утворенню конденсату».

    Також на нараді інспектор ГУ Держпраці навів приклади та роз’яснення щодо локалізації аварійних ситуацій при використанні газу, та надання первинної медичної допомоги при отруєнні чадним газом або втраті свідомості у зв’язку з великою кількістю вуглекислого газу в приміщенні.

    Наразі під час проведення превентивних заходів особлива увага приділяється підготовці системи газопостачання та опалення до опалювального осінньо-зимового періоду з метою забезпечення безпечної експлуатації підприємствами системи газопостачання в холодний період року.

Прочитано 312 раз Последнее изменение Четвер, 31 Жовтень 2019 08:00
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация