UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 21 Жовтень 2019 06:32

ГУ Держпраці надає рекомендації щодо експлуатації твердопаливних котлів

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці надає рекомендації щодо експлуатації твердопаливних котлів

    У жовтні в Україні розпочинається опалювальний сезон. Значну роль в опалюванні як приватних будинків, так і приміщень державних установ відіграють твердопаливні котли.

    Власникам таких котлів важливо розуміти, що твердопаливні котли – це складні апарати, які вимагають не тільки експлуатаційного обслуговування, згідно з приписаними інструкціям, але і профілактичного огляду фахівцями. Щоб сучасні твердопаливні котли з високим коефіцієнтом корисної дії функціонували ефективно і безаварійно, необхідно, щоб котельня, системи опалення, вентиляції та димоходи були виконані і обладнані відповідно до нормативних документів України, інструкцій та вимогам виробника, і перевірені спеціалізованими організаціями.

    Що стосується загальних рекомендацій по експлуатації твердопаливних котлів, то одними з головних пунктів будуть наступні:

    1. Підготовка димоходу

    Перед тим, як запустити твердопаливний котел, рекомендується обстежити димохід і в разі необхідності почистити його від бруду. Стінки димоходу повинні виключати можливість інтенсивного охолодження продуктів згорання. Якщо димохід знаходиться зовні будівлі і виготовлений з металевої труби, то така димова труба повинна бути теплоізольована. Димові канали повинні мати ефективну теплоізоляцію і захист від конденсату на внутрішніх стінках - волога руйнує кладку і викликає корозію сталевих газоходів. Рекомендується використовувати металеві корозійностійкі димоходи, які швидко прогріваються і висихають.

    Канал димоходу повинен бути вертикальним, гладким, рівним, герметичним, без тріщин. При необхідності використання горизонтальної ділянки труби слід обов'язково передбачити можливість його прочищення.

    2. Подбайте про паливо заздалегідь

    Для власників твердопаливних котлів варто пам'ятати, що зберігати паливо рекомендується в сухому, захищеному від вологи приміщенні, оскільки 1% додаткової вологості «відбирає» 1,25% енергії у кожного кілограма палива. Використання ж сирого палива призводить не тільки до збільшення його витрати, а й до передчасного виходу з ладу теплообмінника котла і димоходу.

    Отже, для збереження обладнання і його ефективної роботи слід пам'ятати про правила експлуатації. Завантаження неправильно палива може коштувати не просто ремонту машини або покупки нової, але і життя.

    Перед черговою завантаженням (розпалюванням) необхідно видалити залишки попелу і паливного шлаку. Обов'язково слід прочищати топку і зольник агрегату.

    Через шуровочні дверцята до відділу згоряння закладається папір або маленькі тріски. Через завантажувальний - дрова більших розмірів. У разі використання вугілля, в першу чергу закладаються дрова, а вже зверху завантажується вугілля. Після цього підпалюється папір. Коли тріски розпалюються, дверцята закривається. Через деякий час можна додавати основну порцію палива. Щілина на колосникових гратах залишається відкритою.

    Для розпалювання котла категорично забороняється використовувати бензин, гас, дизельне паливо, глянцевий папір, ламінат, ДСП, оргаліт. Ні в якому разі не можна спалювати в котлі побутові, синтетичні відходи і мінеральні речовини.

    Якщо вами використовуються різні види сировини, між завантаженнями обов'язково необхідно робити перерви. Не слід ризикувати і завантажувати сировину, що не рекомендоване виробником конкретного котла. Це може привести до його неефективну роботу і поломки.

    3. Ревізія системи опалення

    В обов'язковому порядку регламентних робіт підлягає і сама система опалення, оскільки за період «простою» в теплу пору року в ній можуть виникнути несправності, які легко усунути, коли на вулиці ще плюсова температура і немає ажіотажу під час масових запусків систем опалення в житловому секторі. Систему теплопостачання необхідно промити і очистити. Підживлення і заповнення системи теплопостачання повинна здійснюватися через пристрій пом'якшення води. 

    4. Приплив повітря до котлів

    Припливну вентиляцію рекомендується обладнати в стіні поруч з котлом. По ній повітря повинно надходити в обсязі, достатньому для повного згоряння палива в котлі, і одночасно достатньому, щоб виключити розрядження повітря в котельні. При недостатній кількості повітря паливо буде згоряти не повністю, що призведе до виділення окису вуглецю, надмірному відкладенню сажі на теплообміннику, а в підсумку - до поломки котла.

    5. Чищення котлів

    Котли на твердому паливі потребують регулярного чищення, яка повинна проводиться тільки за умови того, що конструкція повністю охолола. Чистка здійснюється з використанням спеціальних інструментів, що входять в комплект до агрегату.

    Правильна експлуатація котлів з урахуванням всіх інструкцій, дозволить вам не тільки ефективно витрачати енергію, а й повністю убезпечити себе від виникнення небезпечних ситуацій.

    Скористайтеся можливістю отримати якісну консультацію від фахівців, які здійснюють монтаж та налагодження пристроїв. Їх цінні рекомендації по експлуатації дозволять вам забезпечити безпечну і ефективну роботу вашого пристрою.

 

Прочитано 426 раз Последнее изменение Понеділок, 21 Жовтень 2019 06:45
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация