UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 11 Жовтень 2019 10:05

За участю фахівців ГУ Держпраці у Луганській області у Києві проходить дводенний семінар ТАІЕХ: «Ринковий нагляд безпеки продукції та контролю нехарчової продукції»

Оцените материал
(1 Голосовать)

За участю фахівців ГУ Держпраці у Луганській області у Києві проходить дводенний семінар ТАІЕХ: «Ринковий нагляд безпеки продукції та контролю нехарчової продукції»

    У Києві триває дводенний семінар ТАІЕХ (Technical Assistance Information Exchange) на тему: «Ринковий нагляд безпеки продукції та контролю нехарчової продукції», який організовано у співпраці з Державною службою України з питань праці за підтримки Європейської Комісії по обміну інформацією щодо розбудови інституційної спроможності, необхідної для адаптації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу в сфері державного ринкового нагляду.

    Захід відбувається за участю фахівців Головного управління Держпраці у Луганській області: завідувача сектору та головного державного інспектора сектору ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління. Модератором заходу виступає заступник Голови Держпраці Ігор Шумелюк. Свої доповіді на семінарі висвітлили: головний ринковий інспектор Міністерства економіки Словенії Андрейка Грлич, старший генеральний радник Федеральної державної служби з економіки Бельгії Морін Лодже, головний спеціаліст відділу безпеки та якості продукції Державного управління захисту прав споживачів Литви Алексас Залпис.

    Держпраці є одним із органів державного ринкового нагляду. Відповідно до Переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1069, сфера відповідальності Держпраці зводиться до державного ринкового нагляду за нехарчовою продукцією, на яку розповсюджується дія технічних регламентів: машин та устаткування; рухомого обладнання, що працює під тиском; обладнання, що працює під тиском; простих посудин високого тиску; ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів; канатних доріг; засобів індивідуального захисту; вибухових матеріалів промислового призначення; обладнання та захисних систем, призначених для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі; знаків безпеки і захисту здоров’я працівників.

    У рамках Євроінтеграції та модернізації вітчизняного законодавства, Україна  частково перейняла кращий досвід країн Європейської Співдружності, застарілі технічні регламенти оновились. Проте імплементація кращих практик та норм законодавства Європейської Співдружності у сфері ринкового нагляду створює не лише ряд правових колізій, але й породжує труднощі практичної реалізації норм права. Тому виникає потреба наочної демонстрації, обміну досвідом та критичного аналізу європейськими колегами проблем,  з якими стикаються працівники органів ринкового нагляду та способів їх вирішення.

    Для Держпраці інформація про досвід інших країн Європейської Співдружності, органи ринкового нагляду яких функціонують за європейськими принципами, є дуже важливою. Завдяки семінару, на якому іноземні спеціалісти виступили з доповідями щодо Європейської моделі ринкового нагляду, нормативно-правового та кадрового забезпечення, інформаційно-комунікаційних технологій та специфіки їх застосування, практичних аспектів виявлення небезпечної нехарчової продукції, присутні матимуть змогу підвищити рівень професійної компетентності у сфері ринкового нагляду та його інформаційне забезпечення.

http://dsp.gov.ua/u-kyievi-tryvaie-dvodennyi-seminar-taiekh-rynkovyi-nahliad-bezpeky-produktsii-ta-kontroliu-nekharchovoi-produktsii/?fbclid=IwAR2mbpi4q5JYMEyeuqBQl9ow6JmiJ1DvP79oy6tkhMhKFtvI5M_4XuGlvqg

Прочитано 290 раз Последнее изменение Вівторок, 15 Жовтень 2019 06:21
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация