UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 07 Жовтень 2019 10:36

ГУ Держпраці інформує про обмеження відрахувань із заробітної плати, згідно законодавства

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує про обмеження відрахувань із заробітної плати, згідно законодавства

    Головне управління Держпраці у Луганській області нагадує, що трудове законодавство України спрямоване на захист права працівників на отримання належної їм заробітної плати.

    Так, відповідно до статті 127 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) утримання із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України. Утримання із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу:

    1) для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати: для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок; для погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження або переведення в іншу місцевість; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про утримання не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми;

    2) при звільненні працівника до закінчення того робочого року , в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідпрацьовані дні відпустки. Утримання за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених в пунктах 3, 5 і 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 5 статті 40 КЗпП, а також при направленні на навчання та в зв'язку з переходом на пенсію ;

    3) при відшкодуванні шкоди, заподіяної з вини працівника підприємству, установі, організації (стаття 136 КЗпП).

    У відповідності до статті 128 КЗпП при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати двадцяти відсотків, а у випадках, окремо передбачених законодавством України, - п'ятдесяти відсотків заробітної плати, яка належить до виплати працівникові. Так, наприклад, можна утримувати із заробітної плати до 50% при відшкодуванні збитків, заподіяних третім особам розкраданням державного або громадського майна, або майна, що належить громадянам на праві приватної власності; при відшкодуванні шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також у разі втрати годувальника. При утриманні з заробітної плати за кількома виконавчими документами за працівником повинно бути збережено не менше п'ятдесяти відсотків заробітку. Ці обмеження не поширюються на утримання із заробітної плати при відбуванні виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей.

    Також, згідно статті 129 КЗпП не допускаються утримання з вихідної допомоги, компенсаційних та інших виплат, на які відповідно до законодавства не звертається стягнення.

 

Прочитано 450 раз Последнее изменение Понеділок, 07 Жовтень 2019 10:59
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация