UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 19 Вересень 2019 08:45

Про зміни у законодавстві щодо видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

Оцените материал
(0 голосов)

Головне управління Держпраці у Луганській області у зв’язку із змінами у чинному законодавстві стосовно видачі дозволів інформує про наступне

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 330 внесені зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 (далі - Порядок), а саме:

Пункт 10 Порядку в такій редакції:

“10. Строк видачі (продовження строку дії) дозволу або повідомлення роботодавця, виробника або постачальника про відмову у його видачі (продовженні строку дії) становить десять робочих днів з дня отримання документів, зазначених у пункті 9 цього Порядку (у разі продовження строку дії дозволу - документів, зазначених в абзацах п’ятому і шостому пункту 15 цього Порядку).”.

Пункт 15 Порядку в такій редакції:

“15. Строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки становить п’ять років.

Строк дії дозволу продовжується:

Держпраці - на виконання робіт підвищеної небезпеки, зазначених у пункті 1 додатка 2 Порядку; територіальним органом Держпраці - на виконання робіт підвищеної небезпеки, крім тих, що зазначені в абзаці третьому цього пункту, та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у додатку 3 Порядку.

У разі коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п’ять років на підставі заяви роботодавця, поданої за формою згідно з додатком 5 Порядку, та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки чи допущено виникнення аварій та/або пов’язаних з виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі, строк дії такого дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

За додатковими роз’ясненнями та інформацією щодо оформлення документів, звертатись до Інформаційно-консультаційних пунктів Головного управління Держпраці у Луганській області за адресами:

93100, Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Малиновського, буд. 1А, каб. 40 Б, або за телефоном (06451) 7-37-49;

93400, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, буд. 5, корп. 155 А, каб. 16, або за телефоном (050) 763-74-43.

Прочитано 263 раз Последнее изменение Четвер, 19 Вересень 2019 08:50
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация