UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 11 Вересень 2019 07:24

На нараді з працівниками ДНЗ «Червоні вітрила» обговорено віднесення робіт до категорії з важкими та шкідливими умовами праці

Оцените материал
(4 голосов)

На нараді з працівниками ДНЗ «Червоні вітрила» обговорено віднесення робіт до категорії з важкими та шкідливими умовами праці

    Головними державними інспекторами відділу експертизи умов праці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області 10 вересня 2019 року проведено нараду з працівниками дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 41 «Червоні вітрила»  Сєвєродонецької міської ради Луганської області.

    В ході  наради були обговорені питання щодо віднесення робіт до категорії з важкими та шкідливими умовами праці, які можливі тільки на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці (далі – Атестація), проведеної відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року  № 442 „Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці”.

    В якості прикладу інспекторами ГУ Держпраці були наведені кухарі, які  працюють у приміщенні, де діють несприятливі умови мікроклімату: температура повітря може досягати 25-32С, підвищена вологість повітря, протяги, перепади температури  повітря, роботи біля гарячих плит, електрожарових шаф, кондитерських і паро-масляних печей та інших апаратів для смаження і випікання, під час роботи з якими на працівника впливає також інфрачервоне (теплове) випромінювання. Крім того, робота кухаря пов’язана з дією інтенсивного шуму, переважно середньочастотного характеру, викликаного дією витяжної і загальнообмінної вентиляції.

    Одним із заходів соціального захисту кухарів є своєчасно проведена Атестація, яка надає можливість визначити умови праці на робочому місці та встановити пільги та компенсації у випадку визнання їх шкідливими та важкими.  

    Увагу учасників наради було звернуто на те, що результати Атестації використовуються для здійснення заходів щодо поліпшення умов праці, а у випадках неможливості усунення шкідливих умов на робочому місці – також для встановлення пільг та компенсацій, передбачених чинним законодавством.

    Наприкінці заходу фахівцями Головного управління Держпраці було наголошено працівникам закладу, що не проведення атестації робочих місць є порушенням законодавства про працю, у тому числі постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.92 № 442 року, та тягне за собою відповідальність, передбачену ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

 

Прочитано 491 раз Последнее изменение Середа, 11 Вересень 2019 07:27
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация