UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 30 Серпень 2019 08:52

ГУ Держпраці інформує про стан виробничого травматизму на підприємствах, піднаглядних відділу державного нагляду в хімічній промисловості протягом тижня

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці інформує про стан виробничого травматизму на підприємствах, піднаглядних відділу державного нагляду в хімічній промисловості протягом тижня

    Протягом тижня на підприємствах, піднаглядних відділу державного нагляду в хімічній промисловості управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області сталася низка нещасних випадків, які сталися з працівниками під час падіння при пересуванні.

    Два нещасних випадки поспіль сталися з працівниками ТОВ «ТАУН СЕРВІС»: з начальником відділу збуту та контролером водопровідного господарства. Один нещасний випадок стався з апаратником випарювання цеху виробництва аміачної селітри ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ».

    На підприємствах були створені комісії з розслідування нещасних випадків, які працювали вже за новим «Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337.

    У всіх випадках комісії дійшли висновку, що основною причиною є психофізіологічна причина – це особиста необережність, яка виразилася у тому, що потерпілі не подбали про особисту безпеку та здоров’я, не були уважними і обережними під час пересування, вказавши при цьому , що були порушення з боку потерпілих вимоги інструкцій з охорони праці та ст.14 ЗУ «ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ» .

    Необхідно звернути увагу на те, що за новим порядком причина - особиста необережність потерпілого встановлюється у разі відсутності технічних і організаційних причин, впливу шкідливих або небезпечних виробничих факторів, порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів та інструкцій тощо.

    У всіх випадках підприємствам було вказано на ті чи інші помилки у роботі комісій. Звертаємо увагу членів комісій з розслідування нещасних випадків на підприємствах на необхідність розробки дієвих заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам в майбутньому.

   Так, на ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» комісією було запропоновано не тільки провести позапланові інструктажі працівникам, а й зобов’язати безпосередніх керівників робіт щоденно перед допуском до роботи інформувати підлеглий персонал про вимоги безпеки під час пересування; на сходових клітинах у місцях масового перебування працівників розмістити (фарбою або у паперовому вигляді) попереджуючі написи: «При пересуванні бути обережним, не розмовляти по телефону, дивитися під ноги, не бігти, триматися за перила».

 

Прочитано 347 раз Последнее изменение П'ятница, 30 Серпень 2019 08:54
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация