UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 29 Серпень 2019 10:20

Фахівцями ГУ Держпраці проведено низку превентивних заходів з працівниками підприємств області

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено низку превентивних заходів з працівниками підприємств області

 

    Протягом другої половини серпня – з 15 по 28 серпня 2019 року фахівцями відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, а саме: проведено 4 наради, 15 семінарів, 2 лекції та 3 позапланові перевірки стану охорони праці.
    Так, Одним з таких заходів став семінар щодо правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, який було проведено інспектором відділу з посадовими особами ТОВ «Лисичанський завод «Пролетарій». Розпочинаючи захід інспектор ГУ Держпраці зазначив, що під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт на виробництві необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт НПАОП 0.00-1.75-15.  В ході семінару його учасникам була надана наступна інформація.     
    Вантажно-розвантажувальні роботи повинні проводитися під керівництвом посадової особи або працівника, відповідального за безпечне проведення цих робіт . Посадова особа або працівник, відповідальний за безпечне проведення вантажно-розвантажувальних робіт, повинен: визначити спосіб навантаження і розвантаження; зробити розміщення робочої сили; перевірити справність пристосувань і засобів індивідуального захисту; встановити порядок обміну умовними сигналами між стропальником, що подає сигнали, і машиністом підіймально-транспортного устаткування при провадженні робіт механічним способом; провести інструктаж працівникам перед початком робіт.
    Перед підйомом і переміщенням вантажів повинні бути перевірені: справність вантажозахоплювальних пристроїв; наявність на них клейм, етикеток з позначенням дати випробування і вантажопідіймальності; стійкість вантажу і правильність його стропування; відсутність предметів, які перешкоджають переміщенню вантажів.  
При переміщенні вантажу підіймально-транспортним устаткуванням перебування працівників на вантажі та під вантажем, а також у зоні його можливого падіння забороняється.
    Переміщення вантажу над приміщеннями і транспортними засобами, де перебувають працівники, забороняється. У місцях провадження вантажно-розвантажувальних робіт та у зоні дії вантажопідіймальних механізмів забороняється перебування осіб, не пов’язаних з виконанням цих робіт Після закінчення та у перерві між роботами вантаж, вантажозахоплювальні пристрої та механізми не повинні залишатися в піднятому положенні.
    Окрім питань охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт протягом звітного періоду з посадовими особами та працівниками ТОВ «Агрегатбуд» (м. Рубіжне), ТОВ «Хіммаш компрессор-сервіс» (м. Сєвєродонецьк), Кремінське районне комунальне підприємство «Редакція регіональної громадсько-політичної газети «Кремінщина», ТОВ «Пріорітет-АВ» (м. Лисичанськ), ТДВ "Попаснянський вагоноремонтний завод», Лисичанське комунальне автотранспортне  підприємство 032806, ТОВ  «Деталь ВАГОН» (м. Попасна) та інших підприємств були обговорені наступні теми: 
  • правила охорони праці під час виконання робіт на висоті;
  • правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів;
  • правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями;
  • дотримання правил охорони праці під час холодного оброблення металів;
  • вимоги порядку проведення інструктажів з охорони праці; 
  • дотримання порядку при проведенні розслідування та веденні обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві
  • інші важливі питання, які стосуються охорони праці на підприємстві.
    Також у період з 22 серпня по 28 серпня тривали позапланові перевірки дотримання вимог законодавчих  та  нормативно-правових актів з охорони праці та промислової  безпеки на об’єктах підвищеної небезпеки ТОВ «ВІКО-УКРАЇНА». Результати позапланових перевірок були оформлені в актах та приписах, виданих керівнику суб’єкта господарювання.
Прочитано 337 раз Последнее изменение Понеділок, 02 Вересень 2019 10:25
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация