UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 28 Серпень 2019 13:13

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар для працівників Сєверодонецького науково-дослідницького та конструкторського інституту хімічного машинобудування

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар для працівників Сєверодонецького науково-дослідницького та конструкторського інституту хімічного машинобудування

    Головним державним інспектором відділу експертизи умов праці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області був проведений семінар на тему «Про право на скорочену тривалість робочого тижня за роботу із шкідливими умовами праці». Для участі в семінарі були запрошені представники Приватного акціонерного товариства «Сєверодонецький науково-дослідний та конструкторський інститут хімічного машинобудування»

    Відповідно до статті 7 Закону України «Про охорону праці» працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці мають право на пільги і компенсації, у тому числі на скорочення тривалості робочого часу, що надаються в порядку, визначеному законодавством.

    Скорочена тривалість робочого тижня за роботу із шкідливими умовами праці встановлюється працівникам виробництв, робіт, цехів, професій і посад, передбачених відповідними розділами Переліку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 р. № 163 (далі — Перелік).

    При визначені права на скорочену тривалість робочого тижня необхідно додержуватись вимог Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого наказом Мінісоцполітики України від 23.03.2001р. № 122 (далі – Порядок).

    Згідно пункту 1 зазначеного Порядку, скорочена тривалість робочого тижня за роботу із шкідливими умовами праці встановлюється працівникам виробництв, цехів, професій і посад, передбачених відповідними розділами Переліку, незалежно від відомчого підпорядкування цих виробництв, цехів, а також від форм власності підприємств, організацій і установ.

    Відповідно до пункту 7 Порядку, якщо в Переліку зазначено «постійно зайнятий» або «що постійно працює», скорочена тривалість робочого часу відповідно до вказаної в переліку тривалості встановлюється працівникові лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий в цих умовах протягом всього скороченого робочого часу, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій і посад.

    У разі відсутності таких записів скорочена тривалість робочого часу згідно із зазначеною в переліку тривалістю встановлюється працівникові лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий в шкідливих умовах праці не менше половини тривалості робочого часу, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

    Згідно п. 9 Порядку скорочена тривалість робочого тижня встановлюється колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці, відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. № 442.

 

Прочитано 426 раз Последнее изменение Середа, 28 Серпень 2019 13:16
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация