UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 16 Серпень 2019 06:59

На семінарі з працівниками ТОВ «Парус» обговорено навчання працівників та перевірка їх знань з питань охорони праці

Оцените материал
(1 Голосовать)

На семінарі з працівниками ТОВ «Парус» обговорено навчання працівників та перевірка їх знань з питань охорони праці

    Інспекторським складом відділу державного нагляду в хімічній промисловості управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області при проведенні превентивних заходів з попередження травматизму та аварій на виробництві, приділяється велика увага організації та проведенню робіт підвищеної небезпеки на підприємствах.

    Так, 16 серпня 2019року з працівниками ТОВ «ПАРУС» (м. Сєвєродонецьк) було проведено семінар на тему «Зміни до Типового положення. Перевірка знань з питань охорони праці». Під час заходу фахівцями відділу державного нагляду в хімічній промисловості була звернута особлива увага щодо розробки відповідальними керівниками робіт підвищеної небезпеки заходів з підготовки до безпечного виконання робіт та заходів з безпечного виконання робіт з урахуванням ризиків.

    Фахівці ГУ Держпраці зазначили, що навчання та інструктажі працівників із питань охорони праці є одним із основних принципів державної політики в галузі охорони праці і складовою системи управління охороною праці. Навчання проводяться з працівниками та посадовими особами підприємств в процесі їх трудової діяльності.

    Згідно з Типовим положенням про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, усі працівники при прийнятті на роботу і періодично в процесі роботи проходять на підприємстві навчання у формі інструктажів із питань охорони праці, вивчають правила надання першої долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правила поведінки при виникненні аварій. Працівники та посадові особи, що зайняті на роботах підвищеної небезпеки, а також ті працівники, на посадах яких є необхідність у професійному відборі при прийнятті на роботу, проходять попереднє спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці та періодичне навчання і перевірку знань в термін, встановлений відповідними галузевими нормативними актами, але не рідше одного разу на рік.

    Під час проведення семінару була звернута увага, що для працівників, що виконують роботи з обслуговування обладнання підвищеної небезпеки, обов'язкове курсове навчання з охорони праці (з обов'язковим іспитом), що проходить безпосередньо на виробництві за затвердженими роботодавцем і погодженими з органами Держпраці програмами. Відповідальність за організацію навчання і перевірку знань на підприємстві покладається на роботодавця, а в структурних підрозділах - на керівників цих підрозділів. Контролює виконання цих завдань відділ охорони праці. Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання та перевірку знань, забороняється.

   Наприкінці заходу фахівцями ГУ Держпраці у Луганській області була надана інформація стосовно проведення навчання та перевірки знань посадовим особам підприємства, у тому числі, членам комісії з перевірки знань у структурних підрозділах підприємства.

   За результатами обміну думками та обговорювання, учасникам заходу була надана пропозиція застосовувати отримані на семінарі відомості, у подальшій роботі з забезпечення безпеки праці на виробництві та провести наради з питань навчання з питань охорони праці з підлеглими у структурних підрозділах виробництва.

.

 

Прочитано 316 раз Последнее изменение П'ятница, 16 Серпень 2019 10:03
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация