UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 06 Серпень 2019 13:44

ГУ Держпраці інформує про вимоги до оформлення наряду-допуску на виконання робіт на висоті

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці інформує про вимоги до оформлення наряду-допуску на виконання робіт на висоті

 

    При відділі державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області спорудами функціонують інформаційно-консультаційні пункти, в яких усім охочим надаються вичерпні відповіді на поставлені запитання, відповідно до компетенції фахівців відділу. Одним з найбільш популярних запитань є питання організації та безпечного виконання робіт на висоті. Тож, нагадуємо про основні вимоги до оформлення наряду-допуску на виконання зазначених видів робіт.

 1. На кожному підприємстві залежно від місцевих умов і особливостей виробництва роботодавець затверджує наказом перелік робіт на висоті, які виконуються за нарядами-допусками (далі - наряд).

    Роботи, не передбачені цим переліком, виконуються за розпорядженнями осіб, яким надано право видачі нарядів (розпоряджень).

    Роботи на висоті виконуються за іншими нарядами, передбаченими чинним законодавством, якщо до них уключені вимоги безпеки під час виконання відповідних робіт на висоті згідно з цими Правилами.

    До нарядів додаються проекти виконання робіт чи технологічні карти за рішенням осіб, які мають право видачі нарядів.

 1. Наряд виписується у двох примірниках, один з яких залишається у працівника, який його видав, другий передається відповідальному керівнику робіт.

    Наряд виписується розбірливим почерком або за допомогою засобів друкування. Не допускається виписувати наряд олівцем, виправляти і закреслювати написаний текст.

    Наряд видається на строк, необхідний для виконання заданого обсягу робіт, але не більше 15 календарних днів від дня початку роботи.

    Наряд може бути продовжений один раз на термін не більше 15 календарних днів від дня продовження. Продовжити наряд може працівник, який його видав, а у разі його відсутності - інший працівник , який має право видавання нарядів для виконання робіт на висоті.

    При зміні складу бригади більше ніж наполовину кількості членів бригади, які розпочинали роботу, видається новий наряд.

    У разі виникнення у процесі роботи небезпечних та/або шкідливих виробничих факторів, зазначених у ГОСТ 12.0.003-74, не передбачених нарядом, роботи припиняються і можуть бути продовжені тільки після усунення зазначених факторів.

 1. Під час цільового інструктажу, який проводиться за нарядом або розпорядженням, роз'яснюються наступні питання:
 • способи безпечного виконання робіт;
 • порядок підходу до робочого місця та виходу з нього;
 • стан робочого місця;
 • порядок користування засобами страхування;
 • порядок і місце установки вантажопідіймальних засобів;
 • способи безпечного переходу з одного робочого місця на інше;
 • методи установки або знімання елементів конструкції, будівлі тощо;
 • забезпечення необхідними умовами праці на робочому місці (освітленість, температура, вологість повітря, шум, вібрація тощо);
 • стан риштувань, площадок, драбин, огороджень, опорних та страхувальних канатів тощо;
 • необхідність застосування засобів індивідуального захисту (касок, запобіжних поясів, тощо);
 • порядок застосування верхолазного спорядження та страхувальних засобів під час виконання робіт у безопорному просторі.

     Обсяг і зміст цільового інструктажу визначаються залежно від видів робіт, що виконуються.

 1. Підготовка робочих місць здійснюється працівниками, які мають право виконання робіт на висоті.

    Працівники, які організовують та готують робочі місця, виконують заходи:

 • спорудження риштувань, помостів або інших пристосувань для безпечного виконання робіт на висоті;
 • перевірку справності та наявності документів (записів), що підтверджують своєчасне проведення технічних оглядів, випробувань машин, механізмів, пристосувань і засобів захисту, що використовуються у роботі;
 • створення необхідних умов праці (встановлення освітлювальних приладів, засобів захисту від впливу шкідливих і небезпечних виробничих факторів, заземлення металевих риштувань, наявність і міцність огороджень тощо);
 • перевірки наявності та стану засобів індивідуального та колективного захисту;
 • виконання інших заходів безпеки, що визначаються конкретними умовами роботи.

    Обсяг роботи та призначення осіб, які будуть підготовлювати робочі місця, визначає працівник, який має право видачі нарядів (розпоряджень).

    Наряди і розпорядження на виконання підготовки робочих місць видаються та реєструються у такому ж порядку, як і на безпосереднє виконання робіт на висоті - у Журналі обліку робіт, що виконуються за нарядами і розпорядженнями (додаток 3 до цих Правил).

    Ведення Журналу покладається на працівника, який видає наряди (розпорядження) або на іншого працівника, якому доручається ведення цього Журналу.

Прочитано 404 раз Последнее изменение Вівторок, 06 Серпень 2019 13:52
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация