UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 30 Липень 2019 10:12

ГУ Держпраці інформує про правила безпеки у будівельній галузі

Оцените материал
(8 голосов)

ГУ Держпраці інформує про правила безпеки у будівельній галузі

    Інспекторами відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області згідно Планів роботи, з метою попередження виробничого травматизму та аварійних ситуацій на підприємствах будівельної галузі протягом липня місяця поточного року була проведена низка заходів (семінари, наради, позапланові перевірки).

    При проведені заходів інспекторами відділу приділялась увага змінам в законодавстві охорони праці та наголошувалось представникам підприємств, що заходи з охорони праці на будівельних об'єктах покликані, з одного боку, створити сприятливі умови роботи для працівників, підвищуючи тим самим продуктивність праці і якість будівництва, а з іншого – захистити працюючих від нещасних випадків, ризик яких в будівництві є дуже високим. Зовсім не випадково в Перелік робіт підвищеної небезпеки, в його останній редакції, включені не тільки окремі види будівельно-монтажних і оздоблювальних робіт, але і будівництво в цілому.

    Найважливіша роль в організації будівельного процесу відводиться розробці правил техніки безпеки і контролю над їх дотриманням. У будівництві виконання подібних завдань пов'язане з чималими труднощами, оскільки обстановка на будмайданчику і, відповідно, умови праці працюючих постійно змінюються. Забезпечити безпеку праці допоможе професійне проектування, зокрема, складання технологічних карт для кожного конкретного будівельного об'єкту.

    Інструктаж з техніки безпеки є необхідним не тільки для знову прийнятих на роботу співробітників, але і для більш досвідчених будівельників. Допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки, таких як зварювання, утеплення та ізоляція елементів споруджуваного об'єкта з використанням скловати, бітумних мастик і бакелітових матеріалів, нанесення бетону методом напилення, забивання паль, цементування і зміцнення фундаментів, висотні та такелажні роботи може бути виданий працівникові тільки після проходження відповідного навчання. Охорона безпеки праці повинна виключити з вживання будь-яке несправне обладнання та інструменти, в особливості якщо вони входять в Перелік об'єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, тобто відносяться до розряду електричного, зварювального або підіймального обладнання.

    З обережністю слід ставитися також до нових видів обладнання, технологій і матеріалів: використання їх у процесі допустимо тільки при наявності дозвільних документів, сертифікатів отриманих відповідно до чинного законодавства України.

    Оскільки зведення, монтаж та демонтаж будинків та споруд також віднесено до робіт із підвищеною небезпекою, то охорона праці в будівництві висуває в якості обов'язкової вимоги отримання дозвільного документа на ведення будівельних робіт.

    Як показує практика, на належному рівні охорона праці в сфері будівництва організована переважно на великих підприємствах, проте в будівельній галузі паралельно з ними функціонують невеликі по чисельності фірми, в яких недотримання норм техніки безпеки та охорони праці не є поодинокими випадками. Типовими порушеннями для таких фірм є: низький рівень виробничої дисципліни, недостатня укомплектованість засобами індивідуального захисту, використання в процесі застарілого та несправного обладнання, відсутність інструкцій з експлуатації нових видів імпортного обладнання і тому подібні факти відступу від норм безпеки, наслідком яких є випадки травматизму.

    Якщо ліцензія на будівельну діяльність навіть дрібними підприємцями сприймається як норма, то є випадки, коли на оформленні дозвільного документа на виконання робіт підвищеної небезпеки керівники будівельних робіт економлять, що є абсолютно неприпустимим.

    Звертаємо увагу керівників підприємств будівельної галузі, що лише суворе дотримання вимог законодавства з охорони праці є запорукою безпечної праці та зведення до мінімуму можливості виробничого травматизму!

 

Прочитано 345 раз Последнее изменение Вівторок, 30 Липень 2019 10:13
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация