UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 29 Липень 2019 13:02

Інспекторами ГУ Держпраці проведено нараду з працівниками КУ «Міська консультативно-діагностична поліклініка»

Оцените материал
(5 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено нараду з працівниками КУ «Міська консультативно-діагностична поліклініка»

   26 липня 2019 року інспекторами відділу експертизи умов праці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області була проведена нарада з представниками Комунальної установи «Міська консультативно-діагностична поліклініка» (м. Лисичанськ).

   Темою наради було обговорювання віднесення робіт до категорії зі шкідливими та важкими умовами праці і визначення права працівників на пільги і компенсації за роботу у шкідливих умовах праці, або за особливий характер праці.

   Віднесення робіт до категорії зі шкідливими і важкими умовами праці та визначення права працівників на пільги і компенсації за роботу в цих умовах здійснюється на підставі результатів атестації відповідних робочих місць за умовами  праці,  яка  проводиться  згідно  з  Порядком  проведення  атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року № 442.

   Для виробництв, робіт, професій та посад, в яких у Списках на пільгове пенсійне забезпечення № 1 і № 2 передбачено певні показники, атестацію проводять саме за цими показниками.

   Згідно з Гігієнічною класифікацією праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, затвердженою наказом МОЗ від 08.04.2014 р. № 248, зареєстрованим в Міністерстві Юстиції України 06.05.2014  р. за № 472/25249, шкідливі умови праці це умови, що характеризуються такими рівнями шкідливих виробничих факторів, які перевищують гігієнічні нормативи та здатні чинити несприятливий вплив на організм працівника та/або його нащадків.

   Так, для працівників установ охорони здоров’я та соціального захисту населення у Списках, зокрема передбачено показник «безпосереднє обслуговування хворих», який не піддається дослідженню.

   Це відповідає і вимогам вказаної Гігієнічної класифікації праці, у якій визначено, що особливий характер праці це роботи, які виконуються з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я.

   Слід зазначити, що все викладене вище стосується тільки проведення атестації на робочих місцях для медичних працівників.

 

Прочитано 522 раз Последнее изменение Понеділок, 29 Липень 2019 13:05
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация