UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 24 Липень 2019 06:51

ГУ Держпраці інформує роботодавців щодо необхідності проведення атестації робочих місць

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує роботодавців щодо необхідності проведення атестації робочих місць

   Відділ експертизи умов праці ГУ Держпраці у Луганській області звертає увагу роботодавців, що проведення атестації робочих місць необхідне, незалежно від форми господарювання, на усіх підприємствах та в організаціях.

   Це ті організації та підприємства, де є потенційні джерела шкідливих та небезпечних факторів, які впливають на стан здоров’я працівників. А також можливий вплив на їх нащадків тепер і в майбутньому. Отже важливо правильно організувати проведення атестації робочих місць за умовами праці.

   Організовуючи та проводячи атестацію керівник видає наказ з вказаною підставою та завданнями атестації, визначає склад комісії, встановлює термін та графік проведення усіх підготовчих робіт і атестації. Безпосередньо атестацією займається атестаційна комісія. Склад комісії – головні спеціалісти, фахівці відділу кадрів, бухгалтерії, охорона праці та представники громадських організацій.

   Керуючись «Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці» затвердженим постановою КМУ № 442 від 01.08.1992 року та «Методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці» затвердженими Міністром праці України постановою № 41 від 01.09.1992 року, а також «Гігієнічною класифікацією праці та показників шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я від 08.04.2014 року, створюються карти умов праці та розрахунки доплат.

   Особливу увагу необхідно приділити оформленню переліку робочих місць які підлягають атестації робочих місць, переліку професій і посад робітникам яких встановлен відсоток доплат, додаткової відпустки та інші пільги та компенсації за умови роботи в шкідливих умовах, а також переліку першочергових заходів щодо поліпшення умов праці на робочих місцях з несприятливими умовами праці.

   Наприкінці створюється наказ «про результати проведення атестації робочих місць», затверджується керівником та атестаційною комісією, під підпис ознайомлюються працівники. Наступна атестація проводиться згідно графіку, але не рідше одного разу на п’ять років.

 

Прочитано 393 раз Последнее изменение Середа, 24 Липень 2019 06:54
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация