UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 10 Липень 2019 06:24

До уваги керівників та працівників підприємств! Звертаємо увагу на небезпеку настання нещасних випадків в результаті теплового або сонячного ударів

Оцените материал
(0 голосов)

До уваги керівників та працівників підприємств! Звертаємо увагу на небезпеку настання нещасних випадків в результаті теплового або сонячного ударів

    Шановні керівники та працівники підприємств! Фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області звертають вашу увагу на те, що при виконанні робіт на відкритому повітрі чи в закритих приміщеннях в літній період значно підвищується ризик отримання травми працівниками в наслідок теплового або сонячного ударів. Щоб запобігти нещасним випадкам, пов’язаними із цими явищами, кожен повинен знати, що таке тепловий і сонячний удари та вміти від них захиститися.

    Тепловим ударом називається тяжке порушення життєдіяльності організму, пов'язане з його перегрівом.

    Причини теплового удару:

 • висока температура навколишнього середовища, в тому числі надто задушлива погода і теплий одяг;
 • інтенсивна виснажлива фізична навантаження на організм;
 • застосування анестезіологічних препаратів, які можуть стати причиною гіпертермічного синдрому.

    В свою чергу, сонячний удар провокує тривале і інтенсивне безпосередній вплив сонячного випромінювання на організм. Причиною сонячного удару є виключно пряма дія сонячних променів на голову.

    Сонячний удар - це проблема, з якою ми можемо зіткнутися виключно в літній період часу, в той час як тепловий удар можна отримати і закритому приміщенні, де низька вологість і висока температура повітря. Хоча варто зауважити, що обидва ці явища властиві швидше теплому часу року.

    Ознаки теплового і сонячного ударів:

 • запаморочення;
 • головний біль;
 • прискорене серцебиття;
 • нудота;
 • холодний піт;
 • почервоніння шкірних покривів особи;
 • занепад сил.

    У критичних випадках людина під дією сильного тепла чи сонця може втратити свідомість, а температура тіла може підвищитися до 41 ° С.

    Не всі люди в однаковій мірі схильні до небезпеки отримати тепловий чи сонячний удар. Існують фактори, які сприяють цьому, а саме:

 • занадто велика маса тіла;
 • стан підвищеного психоемоційного напруження;
 • перешкоди для розсіювання тепла - дуже щільний одяг, погано провітрюване приміщення;
 • серцево-судинні та ендокринні захворювання;
 • проблеми неврологічного характеру;
 • прийом деяких лікарських засобів;
 • стан алкогольного сп'яніння;
 • куріння.

 Перебіг теплового удару

    Зазвичай тепловий удар починається раптово, але інколи до його початку з'являються деякі неприємні симптоми: як біль у м'язах, яскраво виражене відчуття спраги та ін. Потім пульс людини частішає, часто стає аритмічним, шкірні покриви стають неприродно сухими і гарячими, артеріальний тиск знижується, з'являється задишка. У важких випадках температура тіла підвищується вище 40 ° С і стають явними ознаки того, що вражається нервова система, а саме: зіниці розширюються, м'язовий тонус порушується, з'являються судоми. Часто тепловий удар супроводжується носовою кровотечею.

Швидка допомога при тепловому або сонячному ударі

    Найголовніше - це якомога швидше помістити хворого в більш холодне місце, для того, щоб швидше охолодити організм. Ідеальний варіант - це ванна з температурою води 18-20 ° С, але може бути також і звичайне змочування шкірних покривів постраждалої людини водою (також кімнатної температури), і м'яке обмахування (повітря повинно бути теплим). При можливості на голову потрібно покласти лід, а пахви і область паху обтерти спиртом. Важливо знати, що в момент охолодження людина може проявляти ознаки різкого психічного рухового збудження.

    Якщо тепловий чи сонячний удар стався на вулиці, то людину необхідно негайно помістити в тінь, максимально звільнити від одягу, щоб шкіра охолоджувалася, і укласти так, щоб ноги були розташовані вище, ніж голова. Якщо людина перебуває у свідомості, то корисно пити воду дрібними ковтками, вода повинна бути кімнатної температури. Якщо потерпілий втратив свідомість, то він обов'язково повинен бути доставлений до лікувального закладу для подальшого обстеження і лікування.

Профілактика теплового і сонячного ударів

    Заходами профілактики, які сприяють запобіганню отримання працівниками теплових та сонячних ударів є: укриття від потрапляння на тіло прямих сонячних променів, установка в приміщеннях систем кондиціонування, настільних, підлогових, настінних вентиляторів, можливість скористатися душовою установкою для охолодження тіла і т.п.

    Одним з найважливіших моментів профілактики теплового удару є запобігання зневоднення організму: у спеку бажано їсти багато фруктів та овочів та пити якомога більше рідини, та це не повинні бути міцний чай або кава. Воду потрібно не тільки пити, а й обтирати мокрими серветками (рушником) шкіру. В спекотний день віддайте перевагу одягу з легких, бажано натуральних, матеріалів світлих тонів та надягніть головний убір, який захистить від прямих сонячних промінів. Перш ніж сісти в салон автомобіля, який стояв під відкритим небом в сонячний день, потрібно спочатку відкрити всі двері для наскрізного провітрювання.

 

Прочитано 420 раз Последнее изменение Субота, 06 Липень 2019 11:34
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация