UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 08 Липень 2019 09:02

ГУ Держпраці інформує керівників та працівників підприємств на заходи безпеки при проведенні газонебезпечних робіт

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує керівників та працівників підприємств на заходи безпеки при проведенні газонебезпечних робіт

    За інформацією Головного управління Національної поліції у Харківській області 21 травня поточного року у м. Куп'янськ Харківської області під час ліквідації аварійної ситуації на колекторі стався нещасний випадок з працівниками КП “Комсервіс” Куп’янської міської ради, у результаті якого 1 робітник загинув і двоє постраждали. Попередньо встановлено, що причиною випадку є викид газів у колекторі, який стався у той час, коли там перебували працівники.

    У зв’язку з цією подією, на виконання розпорядження керівництва Головного управління Держпраці у Луганській області, фахівцями Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління проводяться превентивні заходи на тему «Газонебезпечні роботи». Метою заходів є оновлення знань працівників підприємств області про правила безпеки під час виконання газонебезпечних робіт.

    До газонебезпечних робіт відносяться роботи, які пов'язані із оглядом, ремонтом, очищенням, розгерметизацією технологічного обладнання, комунікацій, установок, у тому числі і роботи в ємкостях (апарати, резервуари, цистерни, сепаратори, пилоуловлювачі та інше обладнання, а також колектори, колодязі, тунелі-трубопроводи, приямки тощо), при виконанні яких є в наявності або не виключена можливість виділення в робочу зону, що визначається згідно з державним стандартом, вибухо- і вибухо-пожежонебезпечних речовин або шкідливої пари, газів та інших речовин, здатних викликати вибух, загоряння, шкідливо вплинути на організм людини, а також роботи при недостатньому вмісту кисню (об'ємна частка нижче 20%). Сторонні організації при проведенні газонебезпечних робіт на виробничих об'єктах підприємства зобов'язані керуватися його інструкцією.

Газонебезпечні роботи, пов'язані із перебуванням людей усередині апаратів, ємкостей та іншого обладнання, повинні виконуватись в тих випадках, коли вони не можуть бути механізованими, автоматизованими, телемеханізованими, тобто проведеними без безпосередньої участі людей (п.1.6. НПАОП 0.00-5.11-85 Типової інструкції з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт).

    На підприємстві повинен бути розроблений перелік газонебезпечних робіт (по цехах, службах, установках та окремих виробництвах). В переліку повинні бути окремо перелічені наступні газонебезпечні роботи:

  • роботи, що виконуються із оформленням наряду-допуску;
  • роботи, що виконуються без оформлення наряду-допуску, але із обов'язковою реєстрацією таких робіт перед їх початком у спеціальному журналі;
  • роботи, що викликаються необхідністю ліквідації можливих аварійних ситуацій та аварій на об'єктах, апаратах, окремих дільницях та виробництвах, установках, ємкостях та ін.

    Перелік газонебзепчних робіт розробляється та підписується начальниками цехів, служб, окремих виробництв, погоджується із службою охорони праці, затверджується у головного інженера. Перелік газонебезпечних робіт повинен щороку переглядатися і перезатверджуватися, а також після реконструкції, зміни технології чи оновлення обладнання, згідно приписів органів державного нагляду.

    У переліку повинні бути вказані: цех, служба, дільниця, місце проведення і характер газонебезпечних робіт, можливі шкідливі і небезпечні виробничі фактори при їх проведенні, категорія виконавців, основні заходи, що забезпечують безпеку робіт. До переліку газонебезпечних робіт додається затверджений список осіб, які можуть бути призначені відповідальними за підготовку та проведення газонебезпечних робіт. Робітники, спеціалісти, посадові особи мають бути ознайомлені з переліком газонебезпечних робіт під розписку.

   При виникненні необхідності проведення газонебезпечних робіт, які не включені у затверджений перелік, вони повинні виконуватись по наряду-допуску згідно з вимогами інструкції, із наступним внесенням їх у 10-денний термін до переліку у встановленому порядку.

    Газонебезпечні роботи, пов'язані із попередженням розвитку аварійних ситуацій та необхідністю ліквідації аварій, виконуються згідно з планами локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій, які повинні бути розроблені та затверджені для кожного цеху, служби і дільниці.

    Газонебезпечні роботи, які проводяться по наряду-допуску, повинні проводитись у денний час. У виключних випадках рішення про проведення в нічний час невідкладних газонебезпечних робіт може бути прийняте керівником підрозділу з повідомленням та отриманням згоди на це диспетчерської служби та за умови керівництва цими роботами особисто головного інженера. При цьому в наряді-допуску повинні бути передбачені додаткові заходи по забезпеченню безпечного проведення робіт, які враховують умови їх проведення в нічні години доби (п.1.7.-1.13. НПАОП 0.00-5.11-85 Типової інструкції з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт).

    До проведення газонебезпечних робіт можуть бути допущені працівники не молодші 18 років, які пройшли медичний огляд у встановленому порядку і не мають протипоказань до проведення цього виду робіт, навчені технології та безпечним методам проведення газонебезпечних робіт, користуванню засобами індивідуального захисту (3І3), правилам і прийомам надання першої медичної допомоги потерпілим і які успішно пройшли перевірку знань нормативних документів, що регламентують безпечне проведення газонебезпечних робіт. Допуск посадових осіб, спеціалістів до керівництва та проведення газонебезпечних робіт, про що має бути відповідна відмітка в посвідченні з охорони праці, а також виконавців із числа робітників, здійснюється наказом по підрозділу, яким чітко визначається, в якій якості та до проведення яких робіт і їх етапів (підготовка, безпосереднє проведення) вони допускаються. Наказ оновлюється щорічно, зміни до нього вносяться по мірі необхідності.

    У випадку проведення роботи працівниками сторонніх організацій, відповідальним керівником робіт (комплексу робіт) та керівником підготовчих робіт призначаються посадові особи (спеціалісти) замовника, а керівником безпосередньо газонебезпечних робіт - представник замовника організації (посадова особа, спеціаліст), який допущений до виконання газонебезпечних робіт і якому підпорядковані виконавці газонебезпечних робіт. Сторонньою організацією в підтвердження повноважень її працівників надаються експлуатаційній організації, на об'єктах якої здійснюються газонебезпечні роботи, відповідні документи (наказ про склад бригади та призначення її керівника, посвідчення, інші документи) працівників про спеціальну підготовку і перевірку знань, наявність допуску, достатнього досвіду роботи та необхідної кваліфікації працівників.

    Стороння організація несе повну відповідальність за кваліфікацію та дії своїх працівників.

   Контроль за організацією проведення газонебезпечних робіт на виробничих об'єктах здійснюється службами охорони праці, виробничими службами і цехами та працівниками Держпраці.

    До проведення газонебезпечних робіт, пов'язаних із застосуванням киснево-ізолюючих протигазів, повітряних ізолюючих апаратів, ізолюючих регенеративних респіраторів, шлангових протигазів тощо, можуть залучатись особи, які пройшли спеціальне навчання і не мають медичних протипоказань до роботи в засобах захисту органів дихання.

    Кожна газонебезпечна робота, яка виконується із оформленням наряду-допуску згідно встановленої форми, складається із 3-х етапів:

  • підготовка об'єкту (цеху, установки, апарату, дільниці, окремого виробництва) до проведення газонебезпечних роботи;
  • безпосереднє проведення газонебезпечних роботи;
  • завершення роботи.

    Основним нормативно-правовим актом з охорони праці є Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт НПАОП 0.00-5.11-85

 

Прочитано 401 раз Последнее изменение Субота, 06 Липень 2019 10:13
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация