UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 05 Липень 2019 10:02

Працівникам ТОВ НВП «РОКБА» прочитано лекцію щодо дотримання правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями

Оцените материал
(0 голосов)

Працівникам ТОВ НВП «РОКБА» прочитано лекцію щодо дотримання правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями

    З 27 червня по 03 липня 2019 року фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, а саме: проведено 3 наради, 4 семінари, 2 лекції.

    Так, 02 липня для працівників ТОВ НВП «РОКБА» (м. Рубіжне) інспектором відділу була прочитана лекція на тему «Дотримання правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями».

     Під час проведення лекції було зазначено, що при виконанні робіт з інструментом та пристроями необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (НПАОП 0.00-1.71-13.). Ці Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми.

    Нагадано значення основних термінів із зазначених Правил:

  • електроінструмент класу I - електроінструмент, у якого деталі, що перебувають під напругою, мають ізоляцію, а штепсельна вилка - заземлювальний контакт;
  • електроінструмент класу II - електроінструмент, у якого деталі, що перебувають під напругою, мають подвійну або посилену ізоляцію;
  • електроінструмент класу III - електроінструмент на номінальну напругу не вище 42 В, у якого внутрішні та зовнішні кола не повинні перебувати під іншою напругою. Електроінструмент такого класу призначений для живлення від автономного джерела.                                                                                      

    В ході проведення заходу було наголошено, що роботодавець зобов'язаний забезпечити безпечні та нешкідливі умови праці відповідно до Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25 січня 2012 року N 67, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2012 року за N 226/20539 (НПАОП 0.00-7.11-12).                                                                                            

    Роботодавець організовує проведення медичних оглядів працівників певних категорій під час прийняття на роботу (попередній медичний огляд) та протягом трудової діяльності (періодичні медичні огляди) відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 травня 2007 року N 246, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 липня 2007 року за N 846/14113.                                                                   

    Забороняється залучення неповнолітніх до робіт відповідно до вимог Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я.

    Роботодавець забезпечує працівників засобами індивідуального захисту відповідно до вимог Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24 березня 2008 року N 53, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2008 року за N 446/15137 (НПАОП 0.00-4.01-08).          

    Наприкінці заходу керівництву підприємства було рекомендовано довести до відома всім посадовим особам та працівникам інформацію про необхідність суворого дотримання правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями під час виконання своїх посадових обов’язків.

    Окрім цього заходу, в період з 27 червня по 03 липня інспекторським складом відділу під час проведення превентивних заходів з фізичними особами-підприємцями та працівниками підприємств міст Лисичанська, Сєвєродонецька, Попасної, Кремінної, смт. Новоайдар було обговорено такі теми, як: правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, дотримання вимог порядку проведення інструктажів з питань охорони праці, правила охорони праці під час виконання робіт на висоті та дотримання порядку при проведенні розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

    Під час проведення зазначених заходів з працівниками підприємств були обговорені саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці завжди надають компетентну та вичерпну інформацію та звертають увагу робітників на необхідність приділення особливої уваги тим, чи іншим аспектам охорони праці.        

 

Прочитано 354 раз Последнее изменение П'ятница, 05 Липень 2019 10:04
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация