UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 02 Жовтень 2018 06:45

ГУ Держпраці інформує: заміна трудових відносин договорами цивільно-правового характеру – найпоширеніше порушення трудового законодавства

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці інформує: заміна трудових відносин договорами цивільно-правового характеру – найпоширеніше порушення трудового законодавства

    Головне управління Держпраці у Луганській області звертає увагу, що одним із проявів «тіньової зайнятості» є заміна трудових договорів договорами цивільно-правового характеру.
    Якщо роботодавцем належним чином не оформлені трудові відносини з найманим працівником – це є ризиком як для самого підприємця, так і для працівника. 
    При застосуванні цивільно-правового договору у відносинах з працівниками необхідно розуміти головні відмінності такого договору від трудового, а головне – усвідомлювати відповідальність за підміну понять трудового договору на цивільно-правовий. Адже, частиною 2 статті 265 Кодексу законів про працю України  (далі – КЗпП) передбачена фінансова відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).
    Відповідно до чинного законодавства виконання робіт, надання послуг фізичною особою може здійснюватися як на підставі трудового, так і цивільно-правового договору, однак, основною їх відмінністю є те, що перші регламентуються КЗпП, а інші — Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ).
    Так, трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
    У свою чергу, цивільно-правовий договір — це угода між роботодавцем й особою на виконання певної роботи (а саме: договір підряду, договір доручення, тощо), предметом якого є надання певного результату праці, але за цим видом договору не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство. Фактично за цивільно-правовим договором фізична особа може виконувати разові завдання різного характеру, при цьому, оплата таких робіт має відбуватися після їх прийняття за результатом (після підписання відповідного акту прийому-передачі).

 

Прочитано 261 раз Последнее изменение Вівторок, 02 Жовтень 2018 06:47
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация