Искать


 

Середа, 17 Лютий 2016 08:36

Уточнені підстави для накладення штрафів за порушення законодавства про працю

Оцените материал
(0 голосов)

Уточнені підстави для накладення штрафів за порушення законодавства про працю

Постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2016 року № 55 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 р. N 509» внесено зміни до затвердженого цією постановою Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення (саме така назва має бути після внесених змін).

Уточнено, що Порядок визначає механізм накладення на суб'єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, передбачених частиною 2 ст. 265 Кодексу законів про працю і частинами 2-7 статті 53 Закону «Про зайнятість населення» (раніше – тільки за порушення, передбачені тільки у ст. 53 Закону).

Порядок доповнено нормою, згідно з якою штрафи можуть бути накладені на підставі:

- рішення суду про оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, і встановлення періоду такої роботи або роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, в установі, організації;

- акту про виявлення під час перевірки суб'єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю та/або зайнятості населення, складеного посадовою особою Держпраці або територіального органу Держпраці.

Не сплачені в добровільному порядку штрафи стягуються:

- в судовому порядку регіональними центрами зайнятості на підставі матеріалів справи, переданих їм територіальними органами Держпраці;

- в судовому порядку територіальними органами Держпраці;

органами державної виконавчої служби.

Орган стягнення залежить від виду штрафу. Раніше стягненням займалися тільки територіальні органи Держпраці і Держслужби зайнятості.

               

               

 

Прочитано 611 раз Последнее изменение Середа, 17 Лютий 2016 08:39
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация