UkraineNOW

 

 

Искать


 

Субота, 23 Червень 2018 06:10

ГУ Держпраці інформує про особливості розслідування нещасних випадків, що сталися під час технологічної перерви

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує про особливості  розслідування нещасних  випадків, що сталися під час технологічної перерви

    До інформаційно-консультаційного пункту відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму  Головного управління Держпраці у Луганській області часто надходять запитання від підприємств щодо розслідування нещасних  випадків, що сталися під час технологічної перерви.
     Стосовно цього питання надаємо роз’яснення Держпраці України (лист від 24.07.2015 р. N 3878/0/5-1/6/15).
    Згідно з вимогами підпункту 19 пункту 15 Порядку визнаються пов’язаними з виробництвом нещасні випадки, що сталися з працівниками під час перебування потерпілого на території підприємства або в іншому місці роботи під час перерви для відпочинку та харчування, яка встановлюється згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства, технологічної перерви, а також під час перебування на території підприємства у зв’язку з проведенням виробничої наради, одержанням заробітної плати, проходженням обов’язкового медичного огляду тощо або проведенням з дозволу чи за ініціативою роботодавця професійних та кваліфікаційних конкурсів, спортивних змагань і тренувань чи заходів, передбачених колективним договором, якщо настання нещасного випадку пов’язано з впливом небезпечних чи шкідливих виробничих факторів, що підтверджено медичним висновком.
    Разом з тим, питання тривалості, складу, режиму і порядку обліку робочого часу регулюються Кодексом законів про працю України. Сам робочий час складається із часу роботи і часу перерв. Час роботи охоплює основний, допоміжний, підготовчо-прикінцевий і час обслуговування робочого місця. Час перерв складається із часу технологічних і організаційних перерв.
    Технологічна перерва — це перерва, коли основний процес або на певний час зупиняється з причин, пов’язаних із специфікою роботи обладнання, або продовжується без участі людини.
    Отже, якщо нещасний випадок стався під час технологічної перерви, комісія повинна дослідити зв’язок такого нещасного випадку з впливом небезпечних чи шкідливих виробничих факторів і врахувавши усі обставини, зазначені у пунктах 15 та 16 Порядку, визначити, пов’язаний чи не пов’язаний випадок з виробництвом.

 

Прочитано 150 раз Последнее изменение Субота, 23 Червень 2018 06:11
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация