UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 15 Червень 2018 10:50

На шахті «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» проведено реверсування вентиляційного струменя у гірничих виробках

Оцените материал
(3 голосов)
На шахті «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» проведено реверсування вентиляційного струменя у гірничих виробках

    Реверсування вентиляційного струменя з пропуском його по виробках за схемами, передбаченими планом ліквідації аварій, повинно проводитись на всі шахтах не менше двох разів на рік (літом і взимку), а також у випадках зміни схеми провітрювання шахти, крила, горизонту або заміни вентилятора. Перевірка реверсування вентиляційного струменя проводиться під керівництвом головного інженера шахти начальником дільниці ВТБ і головним механіком шахти за участю працівників територіального органу Держпраці.

    Переведення вентиляторних установок на реверсивний ре­жим роботи повинно виконуватися не більше 10 хвилин. Витрата повітря, що проходить по виробках в реверсивному режимі прові­трювання, повинна становити не менше 60% від об'єму повітря, що проходить ними в нормальному режимі. При цьому вміст ме­тану у кожній виробці не повинен перевищувати 2%. Тривалість реверсування вентиляційного струменя повинна бути не менше часу, необхідного для виходу людей з найбільш віддаленої виробки на свіжий струмінь або на поверхню.

    Згідно плану, узгодженого з командиром 2-го Воєнізованого гірничорятувального загону (м. Лисичанськ), під контролем представників Управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Луганській області, 10червня 2018р. у ВП «Шахта Гірська» ДП «Первомайськвугілля» проведено реверсування вентиляційного струменя повітря у гірничих виробках, а також перевірка інших вентиляційних режимів відповідно до плану ліквідації аварій.

    Переведення вентиляторної установки на реверсивний режим роботи виконано за 7 хвилин, що відповідає вимогам Правил безпеки. Тривалість реверсування вентиляційного струменя відповідала часу, який необхідний для виведення на поверхню всіх підземних працівників, які можуть бути захоплені аварією. Витрата повітря, що проходить по виробкам у реверсивному режимі провітрювання становила більше ніж 61% від об’єму повітря, що проходить ними в нормальному режимі. При цьому вміст метану у кожній виробці не перевищував 1%. За результатами проведення реверсування вентиляційного струменя повітря у гірничих виробках складено відповідний акт.

 

Прочитано 182 раз Последнее изменение П'ятница, 15 Червень 2018 10:53
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация