Искать


 

Четвер, 14 Червень 2018 07:55

В ході онлайн прийому громадян Луганської області фахівець Держпраці надав роз’яснення щодо ряду важливих аспектів трудових відносин

Оцените материал
(0 голосов)

В ході онлайн прийому громадян Луганської області фахівець Держпраці надав роз’яснення щодо ряду важливих аспектів трудових відносин

    13 червня 2018р. головний спеціаліст відділу з питань державного нагляду за додержанням законодавства про працю Департаменту з питань праці Держпраці Вадим Бондар провів онлайн прийом громадян Луганської області. Цього року на онлайн прийом записалося дві людини, які мали питання щодо деяких аспектів законодавства про працю.

    Так, перше питання стосувалось оформлення трудових відносин і оплати праці та звучало наступним чином: «Я планую укласти трудовий договір з найманим працівником (робота, пов’язана із здійснення реалізації побутових товарів на території ДП «Лисичанський ринок» Луганської обласної спілки споживчих товарів). Час роботи найманого працівника на день буде складати 4 години. Як оформити працівника на неповний робочий день та проводити оплату праці?»

Онлайн прийом 13.06

    Відповідаючи на питання, Вадим Бондар зазначив, що статтею 56 Кодексу законів про працю України визначено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень… Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Надаючи роз’яснення на зазначене питання, фахівець Держпраці розповів про ряд різноманітних аспектів оформлення працівника на неповний робочий день та проведення оплати праці, згідно чинного законодавства.

    Друге питання стосувалось працівника, який вступив до лав Збройних сил: «Чи  зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток за працівником, який уклав 01 червня 2018 контракт на службу в Збройних Силах України?»

    Надаючи відповідь на питання, Вадим Бондар надав вичерпні роз’яснення та особливо акцентував увагу на частині 3 статті 119 Кодексу законів про працю України, яка встановлює, що «за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову». Підсумовуючи відповідь, фахівець Держпраці зазначив, що за працівником, який уклав 01 червня 2018 року контракт на службу в Збройних Силах України зберігається місце роботи, посада і середній заробіток.

    Завдяки проведенню онлайн прийому, громадяни Луганщини змогли отримати відповіді на хвилюючі питання про різноманітні аспекти трудових відносин, що допоможе їм у повсякденній роботі.

 

Прочитано 116 раз Последнее изменение Четвер, 14 Червень 2018 08:01
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация