Искать


 

Вівторок, 12 Червень 2018 11:51

12 червня - Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Оцените материал
(0 голосов)

12 червня - Всесвітній день боротьби з дитячою працею

    12 червня Україна разом з іншими країнами відзначає Всесвітній день боротьби з дитячою працею, який було встановлено за рішенням Міжнародної організації праці з метою привернення уваги громадськості до проблеми дитячої праці.

    Навчальний рік добіг кінця, попереду два з половиною місяці літніх канікул, а це можливість для підлітків заробити гроші. Найчастіше роботодавці під час літніх канікул пропонують підліткам роботу у сфері громадського харчування, сільського господарства, готельного бізнесу. Варіантів роботи, багато, для тих хто її шукає, але чи дозволено виконувати ту чи іншу запропоновану роботу підліткам та як оформити неповнолітнього працівника згідно вимог чинного законодавства!? Головне управління Держпраці у Луганській області інформує про специфіку та законодавчі аспекти праці неповнолітніх.

    Насамперед, при оформленні на роботу неповнолітніх працівників, необхідно укласти трудовий договір. Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) при укладанні трудового договору з неповнолітнім (стаття 187 КЗпП) додержання письмової форми є обов'язковою. Звертаємо увагу роботодавців, що відповідно до статті 265 КЗпП у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

    Згідно статті 188 КЗпП не допускається прийняття на роботу осіб, молодше шістнадцяти років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років.

    Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

     Відповідно до статті 51 КЗпП скорочена тривалість робочого часу встановлюється для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень. Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої в абзаці першому статті 51 КЗпП для осіб відповідного віку.

     Відповідно до статті 55 КЗпП забороняється залучення до роботи в нічний час осіб, молодших вісімнадцяти років, а також до надурочних робіт відповідно до статті 63 КЗпП. Статтею 190 КЗпП визначені  роботи, на яких забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років, а саме на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

    Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

    Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також граничні норми підіймання і переміщення важких речей особами молодше вісімнадцяти років затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

    Усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медичному оглядові відповідно до статті 191 КЗпП. Згідно статті 189 КЗпП на кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

    Для робітників віком до вісімнадцяти років згідно статті 193 КЗпП норми виробітку встановлюються, виходячи з норм виробітку для дорослих робітників, пропорційно скороченому робочому часу для осіб, що не досягли вісімнадцяти років.

    Для молодих робітників, які поступають на підприємство, в організацію після закінчення загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів, курсів, а також для тих, що пройшли навчання безпосередньо на виробництві, в передбачених законодавством випадках і розмірах та на визначені ним строки можуть затверджуватись знижені норми виробітку. Ці норми затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з профспілковим комітетом.

    Заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи відповідно статті 194 КЗпП виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

    Праця працівників молодше вісімнадцяти років, допущених до відрядних робіт, оплачується за відрядними розцінками, встановленими для дорослих працівників, з доплатою за тарифною ставкою за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників.

    Оплата праці учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють у вільний від навчання час, провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Підприємства можуть встановлювати учням доплати до заробітної плати.

     Згідно статті 195 КЗпП щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації. Статтею 6 Закону України «Про відпустки» визначено, що особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день. Статтею 10 зазначеного закону передбачено, що щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються особам віком до вісімнадцяти років. Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років. Особам віком до вісімнадцяти років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.

    Звільнення працівників молодше вісімнадцяти років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей. При цьому звільнення з підстав, зазначених в пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, провадиться лише у виняткових випадках і не допускається без працевлаштування.

    Батьки, усиновителі і піклувальники неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім, у тому числі й строкового, коли продовження його чинності загрожує здоров'ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси.

 

Прочитано 26 раз Последнее изменение Вівторок, 12 Червень 2018 11:53
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация