UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 06 Червень 2018 14:49

На засіданні колегії ГУ Держпраці у Луганській області обговорено актуальні питання дотриманням законодавства про працю та промислову безпеку на підприємствах області

Оцените материал
(19 голосов)

На засіданні колегії ГУ Держпраці у Луганській області обговорено актуальні питання дотриманням законодавства про працю та промислову безпеку на підприємствах області

    01 червня 2018 року відбулось чергове засідання колегії Головного управління Держпраці у Луганській області, на якому було розглянуто актуальні питання, пов’язані з дотриманням законодавства про працю та промислову безпеку на підприємствах області. У засіданні прийняли участь технічні директори об’єднань ПАТ «Лисичанськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля», директори шахт, керівники підприємств соціально-культурної сфери та посадові особи Головного управління.

    Колегію відкрив начальник Управління гірничого нагляду Головного управління, який проінформував про стан провітрювання та пилогазового режиму на вугільних шахтах Луганської області. Доповідь містила актуальну інформацію щодо дотримання режиму вентиляції, стану виконання пиловибухозахісних заходів та комплектності дільниць вентиляції і техніки безпеки (дільниць ВТБ) на зазначених шахтах. З цього питання колегія також заслухала звіти технічних директорів об’єднань ПАТ «Лисичанськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля» стосовно існуючих проблемних питань та запропонувала заходи, спрямовані на підвищення колективної та особистої безпеки працюючих гірників.

    В ході розгляду другого питання порядку денного засідання колегії було обговорено стан організації медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці на підприємствах Луганської області, складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці та розслідування причин виникнення гострих та хронічних захворювань. За результатами обговорення було прийняте рішення поглибити взаємодію з представниками медичних закладів, задіяних у проведенні періодичних медичних оглядів шляхом проведення спільних семінарів з фахівцями відділу державного нагляду в сфері гігієни праці Головного управління.

    По третьому питанню виступив начальник Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління, який ознайомив присутніх з поточними результатами перевірок об’єктів з масовим перебуванням людей, які проводяться відповідно до витягу доручення Прем’єр-міністра України №11 від 28 березня 2018 року. За період з 17 квітня по 30 травня 2018 року проведено 86 перевірок торгівельно-розважальних центрів, шкіл та дошкільних навчально-виховних закладів, лікувально-профілактичних закладів та закладів професійної освіти. В ході перевірок було виявлено 1086 порушень законодавства з питань охорони праці. До адміністративної відповідальності притягнуто 44 посадових особи, у тому числі 23 перших керівників підприємств. З цього питання колегія заслухала доповіді директора торгівельно-розважального центру «Астрон» (м. Сєвєродонецьк) та директора Вищого професійного училища №94 (м. Лисичанськ) про підсумки проведених перевірок їх підприємств та стан усунення виявлених порушень. «Метою перевірки було не лише знайти і покарати порушників, а, в першу чергу, допомогти навчальному закладу попередити ризики з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, які загрожують життю та здоров’ю всіх учасників освітнього процесу». – зазначив директор ВПУ №94 під час свого виступу.

    Останнім пунктом порядку денного стала доповідь начальника Управління з питань праці Головного управління про роботу з подолання неоформлених трудових відносин на підприємствах Луганської області та про стан реалізації органами місцевого самоврядування функцій державного контролю за додержанням законодавства про працю. Заслухавши доповідача, колегія прийняла рішення продовжити співпрацю з Луганською обласною державною адміністрацією та райдержадміністраціями для сприяння процесу передачі об’єднаним територіальним громадам повноважень з контролю за додержанням законодавства про працю.

    Підсумовуючи засідання, начальник Головного управління зазначив, що, згідно розпорядженню Голови Держпраці України, боротьба з нелегальним працевлаштуванням залишається одним з найголовніших пріоритетів у роботі Держпраці. Зусилля фахівців Головного управління Держпраці у Луганській області повинні бути спрямовані, насамперед, на забезпечення гідних умов праці та належного соціального захисту для кожного працівника.

 

Прочитано 530 раз Последнее изменение П'ятница, 08 Червень 2018 06:49
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация