UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 01 Червень 2018 12:03

ГУ Держпраці інформує про одночасну участь у роботі комісії з перевірки знань з питань охорони праці представника профспілки та уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці

Оцените материал
(2 голосов)
ГУ Держпраці інформує про одночасну участь у роботі комісії з перевірки знань з питань охорони праці представника профспілки та уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці

    Навчання та перевірка знань з питань охорони праці регламентуються Типовим положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 №15 (далі – Типове положення).

    Пунктом 3.1. Типового положення визначено, що працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії..

    Згідно пункту 3.9 Типового положення перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці (далі комісія) підприємства, склад якої затверджується наказом керівника.

     Да складу комісії входять у тому числі представник профспілок або уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці (далі – уповноважені з питань охорони праці).

     Статею 41 Закону України «Про охорону праці» визначено, що професійні спілки, їх об’єднання в особі своїх виборних органів і представників здійснюють громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці. У разі відсутності професійної спілки на підприємстві громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці здійснюють уповноважені з питань охорони праці.

    Відповідно Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» професійні спілки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально – економічних прав та інтересів членів профспілки.

    Діяльність уповноважених з питань охорони праці регулюються Типовим положенням про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці, яке затверджене наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 21.03.2007 № 56 .

     Уповноважені з питань охорони праці обираються на підприємстві загальними зборами (конференцією) трудового колективу.

     Представництво членів профспілки або уповноважених з питань охорони праці у складі комісії передбачено з метою захисту прав працівників.

     Під час формування на підприємстві складу комісії необхідно забезпечити захист інтересів як працівників, які є членами профспілок, так і тих, хто не вступив до створених на підприємстві громадських організацій, за допомогою включення до її складу делегованих представників.

   Положення нормативно – правових актів з охорони праці не забороняють і тим самим надають можливість включення до складу комісії представників профспілок, членами якої є працівники та уповноважених з питань охорони праці (за наявності на підприємстві) одночасно.

 

Прочитано 478 раз Последнее изменение П'ятница, 01 Червень 2018 12:05
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация