UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 31 Травень 2018 08:16

З працівниками КУ «Кремінське РТМО» обговорено правила безпеки при експлуатації кисневих балонів та балонів із зрідженими газами

Оцените материал
(0 голосов)

З працівниками КУ «Кремінське РТМО» обговорено правила безпеки при експлуатації кисневих балонів та балонів із зрідженими газами

    Протягом травня 2018р. інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки у закладах соціально-культурної сфери області. Зокрема, нещодавно з працівниками КУ «Кремінське РТМО» був проведений семінар на тему «Експлуатація кисневих балонів та балонів із зрідженими газами».
    Розпочинаючи захід,  інспектор ГУ Держпраці зазначив, що у виробничих процесах часто застосовують різноманітні балони, призначені для зберігання, перевезення та використання стиснених (азот, повітря, кисень, сірководень), зріджених (аміак,сірчистий ангідрид, діоксид вуглецю, фреон) чи розчинних (ацетилен) газів під тиском 0,6 – 15 МПа. В тому числі, такі балони застосовуються і у діяльності КУ «Кремінське РТМО», тож інформація про правила зберігання та експлуатації газових балонів, надана працівникам установи інспектором ГУ Держпраці, була вкрай актуальною та корисною. Зокрема, під час семінару його учасники розглянули та обговорили наступну інформацію.
 1. Основні вимоги до балонів:
 • Балони повинні мати вентилі, щільно вкручені в отвори горловини. Балони для стиснених, зріджених і розчинених газів місткістю більше 100 л повинні бути забезпечені паспортом. На балони місткістю понад 100 л повинні встановлюватися запобіжні клапани. Бокові штуцери вентилів для балонів, які наповнюються киснем та іншими негорючими газами повинні мати праву різьбу. 
 • На верхній сферичній частині кожного металевого балона повинні бути вибиті (чітко видні) такі дані: товарний знак підприємства-виготовлювача, номер балона, фактична маса порожнього балона (кг), дата (місяць, рік) виготовлення і наступного опосвідчення, робочий тиск (Р), МПа (кгс/см2), пробний гідравлічний тиск (П), МПа (кгс/см2), місткість балонів (л), клеймо ВТК підприємства-виготовлювача круглої форми діаметром 10 мм (за винятком стандартних балонів місткістю понад 55 л), номер стандарту для балонів місткістю понад 55 л;
 • висота знаків на балонах повинна бути не менше 6 мм, а на балонах місткістю 55 л - не менше 8 мм;
 • Маса балонів, вказується з урахуванням маси нанесеної фарби, кільця для ковпака і башмака, якщо такі передбачені в конструкції, але без маси вентиля і ковпака;
 • На балонах місткістю до 5 л або товщиною стінки менше 5 мм паспортні дані можуть бути вибиті на пластині, припаяній до балона, або нанесені емалевою чи олійною фарбою;
 • Написи на балони наносять по обводу на довжину не менше 1/3 обводу, а смуги - по всьому обводу, причому висота букв на балонах ємкістю понад 12 л має бути 60 мм, а ширина смуги - 25 мм. Розміри написів і смуг на балонах ємкістю до 12 л повинні визначатися в залежності від величини бокової поверхні балонів;
 • Зовнішня поверхня балонів повинна бути пофарбована;
 • Фарбування балонів і написи на них можуть виконуватися масляними, емалевими або нітрокрасками;
 • Фарбування балонів і нанесення написів під час експлуатації здійснюється наповнювальними станціями або випробувальними пунктами. 

     2. Основні правила зберігання та перевезення балонів: 

    При зберіганні балонів необхідно їх розміщувати на відстані не менше 1 м від джерел тепла та на відстані не менше 5 м від джерел відкритого полум'я. Переміщення балонів здійснюють за допомогою спеціально пристосованих для цього візків або інших пристроїв. Балони зберігаються і транспортуються з накрученими запобіжними ковпаками. Під час перевезення у горизонтальному положенні між балонами встановлюються підкладки із дерев'яних брусів з вирізаними гніздами, та одягаються мотузкові або гумові кільця товщиною не менше 25 мм(по два кільця на балон), на які балони опираються, при цьому вентилі балонів укладають в один бік. Перевезення балонів у вертикальному положенні здійснюють у спеціальних контейнерах або без них з використанням прокладок між балонами і стропувальним закріпленням від можливого падіння.
    Газові балони зберігаються як у спеціальних приміщеннях (складах), так і на відкритому повітрі за умови їх захисту від сонячних променів та дії атмосферних опадів. Наповнені балони зберігаються у вертикальному положенні в спеціальних гніздах, клітках або огороджуються бар'єром для запобігання їх падінню. Балони без башмаків можуть зберігатись у горизонтальному положенні на дерев'яних рамах або стелажах.
     3. Опосвідчення  балонів.
    Огляд балонів здійснюється з метою виявлення на їх стінках корозії, тріщин, вм'ятин, планів та інших пошкоджень (для визначення придатності балонів до подальшої експлуатації). Перед оглядом балони мають бути ретельно очищені і промиті водою, а в необхідних випадках промиті відповідним розчинником або дегазовані.
    Опосвідчення балонів включає:
1) огляд внутрішньої і зовнішньої поверхонь балонів;
2) перевірку маси і місткості;
3) гідравлічне випробування.
    При задовільних результатах підприємство, на якому проведено опосвідчення, вибиває на балоні своє клеймо круглої форми діаметром 12 мм, дату проведеного і наступного опосвідчення (в одному ряду з клеймом).
Балони, в яких під час огляду зовнішньої і внутрішньої поверхні виявлені тріщини, плени, вм'ятини видимі, раковини і риски глибиною понад 10 % від номінальної товщини стінки, надриви і вищерблення, знос різьби горловини, а також на яких відсутні деякі паспортні дані, повинні бути вибраковані.
    Свідчення на балоні, які нанесені раніше, за винятком номера балона, товарного знаку підприємства-виготовлювача і дати виготовлення, повинні бути забиті.
     4. Основні правила експлуатації балонів.
 • При експлуатації балонів забороняється повністю виробляти газ, який в них знаходиться. Залишковий тиск газу в балоні повинен бути не менше 0,05 МПа (0,5 кгс/см2).
 • Випускання газів із балонів в ємкості з меншим робочим тиском має здійснюватись через редуктор, призначений для даного газу і пофарбований у відповідний колір.
 • Камера низького тиску редуктора повинна мати манометр і пружинний запобіжний клапан, відрегульований на відповідний дозволений тиск в ємкості, в яку перепускається  газ.
 • При неможливості через несправність вентилів випустити на місце вживання газ із балонів, останні треба повернути на наповнювальну станцію.   Наповнення балонів зрідженими газами має відповідати нормам - маса газу на 1 л місткості балона не більше 0.720 кг, місткість балона, що припадає на 1 кг газу не більше 1.34 л.
     5. Основні вимоги для працівників, які користуються  балонами з газом та кисневими  балонами.
    Працівники, які  експлуатують балони повинні:
 • Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.
 • Знати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці та безпеку товаришів по роботі.
 • Вміти надавати першу медичну допомогу потерпілим від нещасних випадків.
 • Вміти користуватись первинними засобами пожежогасіння.
 • Утримувати робоче місце в чистоті і порядку.
 • Дотримуватись правил експлуатації, транспортування та зберігання балонів.
     6. Основні заходи безпеки при користуванні киснем з підвищеним тиском у лікарняних закладах
    Кисневі балони вибухонебезпечні. Робота з ними вимагає суворого дотри мання правил безпеки. До таких правил можна віднести те, що їх треба берег ти від падіння та ударів, перевозити із закритим ковпаком, в приміщенні установлювати в вертикальному положенні і закріпляти у відведеному місці. Балони з киснем не можна ставити поряд з опалювальними системами, тримати на відкритому сонці, тому що підігрів їх сприяє підвищенню тиску, що може привести до вибуху. 
    Заборонено користуватися несправними та неперевіреними балонами та редукторами. Перевірка та ремонт їх повинен проводитись в спеціальних майстернях службами котлонагляду.  
     Для взяття кисню з балону треба користуватися спеціальним ключем і ні в якому випадку не замазувати вентиль маслами або жиром, навіть жирні руки можуть привести до вибуху, якщо відбудеться реакція кисню під підвищеним тиском з маслами.  
     За результатами обговорення зазначеної інформації учасниками наради були прийняті наступні рішення:
     1. Отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів.
     2. Посилити контроль з боку посадових осіб за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової дисципліни працівниками.

 

Прочитано 166 раз Последнее изменение Четвер, 31 Травень 2018 08:29
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация