UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 29 Травень 2018 08:07

За участю інспекторів ГУ Держпраці відбувся семінар на тему «Легальна зайнятість» у Сєвєродонецькому центрі зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

За участю інспекторів ГУ Держпраці відбувся семінар на тему «Легальна зайнятість» у Сєвєродонецькому центрі зайнятості

 

    Нещодавно у Сєвєродонецькому міському центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Легальна зайнятість», в якому прийняли участь головні державні інспектори відділу державного нагляду у сфері трудових відносин Головного управління Держпраці у Луганській області спільно з представниками Пенсійного фонду України у Луганській області.

    Метою заходу було розкрити переваги легального працевлаштування в Україні та застерегти від шахрайства при працевлаштуванні відвідувачів центру зайнятості. Інспектори ГУ Держпраці зазначили, що кожен громадянин, який влаштовується на роботу, повинен пам’ятати: отримання зарплати «в конверті» сьогодні, позбавляє його в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, а також гідної пенсії. Для забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин.

    Відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, Кодексом законів про працю, Законом «Про зайнятість населення». Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду.

    Під час семінару безробітні ознайомились з порядком укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту. Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, дотримуючись внутрішнього трудового розпорядку, а власник підприємства зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату й забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором й угодою сторін.
    За трудовим договором працівника приймають на роботу (посаду), включену до штату підприємства, для виконання певної роботи (функцій) за конкретною кваліфікацією, професією, посадою. Працівникові гарантується зарплата, установлені законодавством гарантії, пільги, компенсації тощо. Цивільно-правовий договір, у свою чергу, — угода між підприємством й особою на виконання певної роботи (а саме: договір підряду, договір доручення тощо), предметом якого є надання певного результату праці, але за цього виду договору не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство.

    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці у Луганській області надали додаткові роз’яснення присутнім щодо тих аспектів обговорюваної теми, з яких виникли питання. Завдяки проведенню цього заходу відвідувачі Сєвєродонецького центру зайнятості оновили та доповнили свої знання з різноманітних питань легального працевлаштування.

Прочитано 214 раз Последнее изменение Вівторок, 29 Травень 2018 08:09
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация