UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 25 Травень 2018 07:50

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар для працівників ЛКСП «Лисичанськводоканал»

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар для працівників ЛКСП «Лисичанськводоканал»

    Головним державним інспектором відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області було проведено семінар для працівників ЛКСП «Лисичанськводоканал».

    Під час семінару присутнім було доведено чинні вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, проведена  інформаційно-роз’яснювальна  робота  щодо:

  • навчання та перевірки знань посадових осіб і працівників з питань охорони праці та промислової безпеки;
  • безпечної експлуатації устаткування, створення безпечних і високопродуктивних умов праці;
  • профілактики нещасних випадків на підприємствах;
  • вимог Порядку проведення розслідування і ведення обліку, професійних захворювань і аварій на виробництві.

    Особливу увагу інспектор ГУ Держпраці звернув на обов’язки роботодавця, згідно статті 13 Закону України «Про охорону праці» щодо втілення заходів по створенню безпечних умов праці на кожному робочому місці та профілактику виробничого травматизму, та безпечні методи виконання робіт.

    Відповідно до вимог ст.17 Закону України "Про охорону праці" (далі - Закон) роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. 

    Ст. 8 Закону визначено, що на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Працівники, яких залучають до разових робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, повинні бути забезпечені зазначеними засобами.

    Таким чином, якщо замовником робіт є роботодавець, то, враховуючи норми, він зобов'язаний забезпечити проходження медичного огляду та забезпечити засобами індивідуального захисту,проводити інструктажі,навчання з питань охорони праці працівників, які працюють на підприємстві, в організації, установі та виконують обов'язки або функції згідно з трудовим договором (контрактом).

    Коли залучені до виконання працівники є працівниками сторонніх організацій, то обов'язки щодо проведення медичних оглядів та забезпечення ЗІЗ цих працівників покладаються на їх роботодавця.

    Наприкінці заходу інспектор ГУ Держпраці відповів на додаткові питання та надано консультації з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки. Робота з проведення подібних превентивних заходів з охорони праці на підприємствах області триває.

 

Прочитано 160 раз Последнее изменение П'ятница, 25 Травень 2018 07:55
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация