UkraineNOW

 

 

Искать


 

Субота, 05 Травень 2018 12:17

ГУ Держпраці звертає увагу на права робітників, призваних на строкову службу до ЗСУ

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці звертає увагу на права робітників, призваних на строкову службу до ЗСУ

 

    Напочатку квітня стартував весняний призов на строкову службу до Збройних сил України. Звертаємо увагу роботодавців, що звільнення працівників, мобілізованих або призваних на строкову службу є грубим порушенням законодавства про працю України, що тягне за собою відповідні наслідки для роботодавця.

    Наприклад, під час інспекційного відвідування Товариства з обмеженою відповідальністю «Техно-Нафто-Газ» (Чернівецька обл.) інспектори Головного управління Держпраці у Чернівецькій області встановили порушення соціальних та трудових прав призваного на строкову військову службу працівника. Працівника даного підприємства (оператора АЗС),  призваного на строкову військову службу до лав Збройних Сил України, роботодавець звільнив з роботи, виплативши йому компенсацію за невикористану відпустку та вихідну допомогу у розмірі двохмісячної середньої заробітної плати.

    Звільнивши цього працівника, роботодавець грубо порушив норми статті 119 Кодексу Законів про працю України, відповідно до якої «за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову”.

    За дане порушення штрафна санкція, накладена на підприємство «Техно-Нафто-Газ» посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області,  становила 37 320  гривень, тобто десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

     Держпраці застерігає роботодавців від порушення ними соціальних та трудових прав мобілізованих і призваних  на строкову  військову службу працівників.

За матеріалом Держпраці http://dsp.gov.ua/fakhivtsi-derzhpratsi-vidnovyly-sotsialni-ta-trudovi-prava-pryzvanoho-na-viiskovu-sluzhbu-pratsivnyka/

Прочитано 137 раз Последнее изменение Субота, 05 Травень 2018 12:19
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация