UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 26 Квітень 2018 12:40

Інспектори ГУ Держпраці провели круглий стіл, присвячений Дню охорони праці

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели круглий стіл, присвячений Дню охорони праці

    25 квітня 2018р. головним державним інспектором відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провів з працівниками Новопсковського МРУЕГГ та Новопсковського п/м Сєвєродонецького ЛВУ МГ круглий стіл на тему: «Всесвітній день охорони праці: Захищене і здорове покоління».

    По першому питанню порядку денного виступив головний державний інспектор відділу державного нагляду в газовому комплексі, який довів до відома присутніх, що кожного року у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці. Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

    У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна», визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей - гідна праця та економічне зростання - спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників. Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

    Збереження здоров'я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров'я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

    По другому питанню порядку денного слухали страхового експерта з охорони праці сектору страхових експертів з охорони праці Старобільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області, яка продовжуючи тему Дня охорони праці, надала наступну статистику:

    «…За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15 - 24 років, зокрема, 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників, котрі старші 24 років. В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості…Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%)».

    Страховий експерт доповіла про дію законодавства України з охорони праці, а саме:

- як і якими законодавчими актами нашої держави гарантується право на безпечну працю;

- зупинилась на статтях Конституції України та Кодексу законів про працю;

- детально розповіла про Закон України «Про охорону праці».

    Були розглянуті гарантії прав неповнолітніх на охорону праці при заключенні трудового договору, права під час виконання роботи, право на пільги та компенсації за роботу, права на безкоштовне забезпечення спеціальним одягом, миючими та знешкоджуючими засобами, медичний огляд за рахунок роботодавця. Розглянута відповідальність, передбачена законодавством за порушення вимог нормативних актів з охорони праці. Розглянуто, які виплати та послуги надаються Фондом соціального страхування України потерпілим на виробництві, їх права та обов’язки. Пояснено, яку позитивну роль відіграє Фонд у соціальній реабілітації потерпілих на виробництві та їх сімей. Наприкінці страховий експерт відповіла на запитання присутніх.

    По третьому питанню порядку денного виступив провідний інженер з охорони праці дільниці служби охорони праці, промислової безпеки та надзвичайних ситуацій Новопсковського п/м Сєвєродонецького ЛВУ МГ, який зазначив, що «Злободенність теми Дня охорони праці обумовлена ​​тим, що найчастіше у молодих людей, які працевлаштувалися на роботу, відсутній необхідний досвід і знання з охорони праці. Крім того, вони мають недостатню підготовку з техніки безпеки, гігієни і правилам поведінки на виробництві. Молоді працівники не володіють достатньою психологічної та фізичної зрілістю, тому з ними випадки травматизму на робочому місці відбуваються частіше, ніж з їх дорослими колегами». Також в ході виступу було розказано, що для запобігання нещасних випадків на виробництвах розробляються системи управління охороною праці. У ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» така система розроблена для всього ПАТ (СОУ СОУ 60.3-30019801-071: 2009 Система управління охороною праці в ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, проводяться інструктажі працівників, інформація і що сталися нещасні випадки на виробництві доводиться до працівників з метою недопущення аналогічних нещасних випадків.

    По четвертому питанню порядку денного слухали інженера з ОП, НС, пожежної та екологічної безпеки і безпеки руху Новопсковського МРУЕГГ, який зазначив наступне: «На сьогоднішній день, незважаючи на заходи, які здійснюються в різних галузях по створенню здорових і безпечних умов праці, рівень організаційної роботи по попередженню випадків виробничого травматизму не в повному обсязі здійснюються роботодавцями згідно вимогам законодавства про охорону праці».

    В ході цього виступу увагу присутніх було звернуто на те, що основними причинами нещасних випадків є грубе порушення технологічної дисципліни, низька кваліфікаційна підготовка керівників, спеціалістів і працівників з питань безпеки праці, послаблення вимогливості керівників до працівників за дотриманням законодавства України з питань охорони праці та правил безпеки праці при експлуатації великої кількості фізично зношених машин і обладнання.

    На завершенні Круглого столу виступив головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Луганській області, який звернувся до присутніх із закликом, сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

 

 

Прочитано 310 раз Последнее изменение Четвер, 26 Квітень 2018 12:44
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация