UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 23 Квітень 2018 08:05

ГУ Держпраці інформує про додаткові відпустки працівникам за роботу на персональних комп’ютерах

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує про додаткові відпустки працівникам за роботу на персональних комп’ютерах

    У зв’язку з досить частими зверненнями представників підприємств до відділу експертизи умов праці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області з питанням щодо надання додаткових відпусток працівникам за роботу на персональних комп’ютерах та питанням щодо необхідності проведення атестації робочих місць за умовами праці для підтвердження права на отримання цієї відпустки, відділ експертизи умов праці повідомляє наступне.

    Відповідно до пункту 1 статті 8 Закону України «Про відпустки» окремі категорії працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах підвищеного ризику для здоров’я, мають право на отримання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці – тривалістю до 35 календарних днів. Важливо зазначити, що тривалість додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника у цих умовах.

    Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних та геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997р. № 1290 (із змінами), у розділі XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» позиція 58 передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, а саме – працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у т.ч. персональних комп’ютерах), тривалістю 4 календарних дні. Вказана позиція Списку може застосовуватися для всіх працівників, які у своїй роботі використовують комп’ютер.

    Важливо зазначити, що вказана відпустка надається у випадку, коли працівник фактично зайнятий на роботах з особливими умовами праці не менше 50 % робочого часу та пропорційно до відпрацьованого часу. Облік фактично відпрацьованого часу в зазначених умовах, здійснюється власником або уповноваженим ним органом. У зв'язку з тим, що законодавством не визначено як роботодавець, має вести облік робочого часу, відпрацьованого в умовах з особливим характером праці, можна вирішити питання проведення вимірів часу зайнятості працівників роботи за комп'ютером за допомогою проведення фотографії робочого часу та хронометражу. Атестацію робочих місць для надання такої щорічної додаткової відпустки не проводять.

    Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці передбачена законодавством і має надаватися відповідним працівникам в обов’язковому порядку, у тому числі якщо колективний договір на підприємстві не укладено або у колективному договорі не встановлено гарантію щодо встановлення працівникам таких відпусток (лист Міністерства соціальної політики від 24.12.2013 № 152/13/82-13). Ненадання щорічних відпусток у терміни, передбачені Законом України «Про відпустки» та Кодексом Законів про працю України, є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця може бути притягнуто до відповідальності.

 

 

Прочитано 433 раз Последнее изменение Понеділок, 23 Квітень 2018 08:10
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация