UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 29 Березень 2018 17:51

До уваги роботодавців!!! Продовження строку дії дозволів!

Оцените материал
(2 голосов)

До уваги роботодавців!!!

Продовження строку дії дозволів! 

   Уряд удосконалив порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

   Прийняття рішення сприятиме: оптимізації дозвільних процедур, скороченню переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявності дозволів, спрощення надання адміністративних послуг в електронній формі, розширення переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які можуть виконуватись за декларативним принципом, і поліпшенню умов ведення бізнесу шляхом усунення зайвих обмежень у провадженні господарської діяльності.

     Отже, з 08 лютого 2018 року діють зміни до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» (надалі - Порядок), затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 48.

    У зв’язку з чим Головне управління Держпраці у Луганській області надає наступну інформацію щодо продовження строку дії дозволів та реєстрації декларацій.

    Роботодавці, які отримали дозволи з 01.11.2011 року, відповідно до пункту 15 Порядку мають право на продовження строку дії дозволу на наступні п’ять років.

     Строк дії дозволу продовжується органом, що його видав.

    Процедура продовження дозволу не є адміністративною послугою і проводиться Головним управлінням на підставі наданої роботодавцем заяви за формою згідно з додатком 5 до Порядку та оригіналу дозволу .

     Продовження строку дії дозволу здійснюється виключно на ті види робіт або машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки, які відносяться до «Переліку видів робіт підвищеної небезпеки» (додаток 2 до Порядку) або «Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» (додаток 3 до Порядку).

    Таким чином, у разі надання на продовження дозволу з видами робіт, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, які наразі повністю відповідають додаткам 6, 7 до Порядку та підлягають декларуванню, - строк дії такого дозволу не продовжується. Роботодавцю надається лист - роз’яснення з рекомендацією оформити та зареєструвати Декларацію на вказані види робіт.

   У випадку, коли в наданому на продовження дозволі, вказані види робіт, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки частково відповідають додаткам 2, 3 до Порядку та виконуються/експлуатуються на підставі дозволу, а частково належать до додатків 6, 7 до Порядку та підлягають декларуванню, - строк дії такого дозволу продовжується лише на ті види робіт, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, які відповідають додаткам 2, 3 до Порядку. Роботодавцю надається лист-роз’яснення з рекомендацією оформити та зареєструвати Декларацію на види робіт, що наразі належать до додатків 6, 7 до Порядку і виконання (експлуатація) яких не можуть бути продовженні наданим дозволом. Цей лист є невід’ємною частиною наданого на продовження дозволу, строк дії якого продовжено згідно діючого законодавства.

У зв’язку зі змінами до Порядку деякі види робіт та машин, механізмів устатковання підвищеної небезпеки, що раніш потребували отримання дозволу, тепер відносяться до «Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально - технічної бази вимогам законодавства з охорони праці» (додаток 6 до Порядку) та «Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) (додаток 7 до Порядку) на підставі Декларації відповідності матеріально - технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (надалі - Декларація).

    Їх виконання (експлуатація) здійснюється на підставі Декларації, яку розроблює роботодавець і якою підтверджує відповідність матеріально - технічної бази та умов праці вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання таких робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) таких машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

    Декларація за формою згідно з додатком 8 до Порядку подається суб’єктом господарювання (уповноваженим ним органом або особою), через Центр надання адміністративних послуг (м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів/32а), для реєстрації в територіальному органі Держпраці за своїм місцезнаходженням або за місцем впровадження діяльності (пункт 21 Порядку).

   Для ведення постійної роз’яснювальної роботи з питань дозвільної системи відділом експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг створено інформаційно - консультаційні пункти:

  • м. Лисичанськ, вул. Малиновського/1а, каб. 40б, тел. 06451-7-37-49,             e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.;
  • м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова/5, корп. 155а, каб. 16, тел. 050-763-74-43, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..
Прочитано 583 раз Последнее изменение П'ятница, 30 Березень 2018 07:33
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация