UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 29 Березень 2018 11:23

Фахівцями ГУ Держпраці здійснено аналіз стану дотримання законодавства про працю на ДП «Сєвєродонецький авторемонтний завод» ПАТ «Луганськбудтранс» у м. Сєвєродонецьку

Оцените материал
(2 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці здійснено аналіз стану дотримання законодавства про працю на ДП «Сєвєродонецький авторемонтний завод» ПАТ «Луганськбудтранс» у м. Сєвєродонецьку

   Інспекторами відділу експертизи умов праці Головного управління Держпраці 27.03.2018 року на ДП «Сєвєродонецький авторемонтний завод» ПАТ «Луганськбудтранс» у м. Сєвєродонецьку Луганської області проведено аналіз стану дотримання законодавства, відповідно до статті 259 Кодексу законів про працю України, частини третьої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженного постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295.

  На данному підприємстві виконуються роботи з переобладнання автомобілів, тракторів та надається супутнє документальне супроводження. Висококваліфіковані фахівці виконують всі види робіт з суворою відповідністю багатьма роками відточеними технологіями.

   Під час спілкування одним з важливих питань обговорювання керівництва підприємства та інспекторів було питання - чи потрібно організовувати та проводити атестацію робочих місць, якщо джерело шкідливих і небезпечних факторів несприятливо впливаючих на здоров’я працівників, зараз або в майбутньому, стосується не багатьох робочих місць?

    На початку роботодавець повинен забезпечити робітнику своє робоче місце, створивши безпечні та нешкідливі умови праці.

   Але від керівника залежить далеко не все. Виробництво може бути пов’язане з фактором підвищеної небезпеки та шкідливості. У такому випадку роботодавець зобов’язан компенсувати працівнику пільги за «шкідливу працю», згідно з нормами чинного законодавства: надання додаткової відпустки; встановлення підвищенної оплати праці; забезпечення видачей спецодягу та засобами індивідуального захисту; видача молока та лікувально-профілактичного харчування. За результатами атестації визначається чи отримає працівник право на пенсію за віком на пільгових умовах.

   Роботодавці частіше за все почувши фразу «атестація робочих місць за умовами праці», уявляють собі гори нудних та незрозумілих документів й виникає одразу бажання перекласти це питання на потім.

    Таким чином робимо висновки: атестацію робочих місць потрібно проводити обов’язково лише при наявності небезпечних та шкідливих умов, усі інші випадки не є обов’язком роботодавця, а здійснюються за його правом. Однак проведення атестації для роботодавця рекомендується у будь-яких випадках, бо самостійно визначити шкідливість та небезпечність умов праці він не зможе, за відсутністю спеціальних знань, а не проведення атестації робочих місць призводить до спричинення штрафів та тягне за собою тимчасову зупинку роботи підприємства (до повного усунення порушень).

Прочитано 239 раз Последнее изменение Субота, 07 Квітень 2018 05:57
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация