UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 29 Березень 2018 09:01

Фахівцями ГУ Держпраці здійснено аналіз стану дотримання законодавства про працю в Луганській обласній клінічній лікарні

Оцените материал
(5 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці здійснено аналіз стану дотримання законодавства про працю в Луганській обласній клінічній лікарні

   Фахівцями ГУ Держпраці 26.03.2018 було здійснено аналіз стану дотримання законодавства про працю в Луганській обласній клінічній лікарні у м. Лисичанську в відділенні променевої діагностики та кабінету рентгенографії.

    У присутності медичного персоналу Луганської обласної клінічної лікарні: лікаря-рентгенолога відділення проминевої діагностики, провідного інженера з охорони праці, молодшої медичної сестри кабінету КТ та МРТ.

  Широке застосування джерел іонізуючого випромінювання вимагає винятково суворого дотримання відповідних норм і правил у ході здійснення професійної діяльності лікарів-рентгенологів та лікарів радіологічних відділень. Такі вимоги зумовлені винятково шкідливою дією радіації на людину, що може призвести до виникнення променевої хвороби та онкологічних захворювань, вилинути на спадковість та імунний стан організму. Отже біологічна дія іонізуючого випромінювання, на відміну від інших негативних виробничих чинників, характеризується невідчутністю впливу на організм людини, яка не має органів чуття, що сприймали б іонізуюче випромінювання, наявністю певного латентного періоду прояву біологічного ефекту та здатністю до накопичення поглинутих доз, що неминуче з часом призводить до підсумування ефектів опромінення.

     Тому такі робочі місця мають особливий характер праці медичних працівників та дає право на таку пенсію за результатами атестації їхнього робочого місця за умовами праці на пенсії за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день з особливо шкідливими і важкими умовами праці, за Списком №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 №461 та за результатами атестації робочих місць (ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ).

   Працівники лікарні ставили питання, щодо права додаткової відпустки, на яке отримали роз’яснення – що працівники мають право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, згідно затвердженою постановою Кабінету Міністрів від 17.11.1997 року № 1290.

     У подальшому планується продовжувати роз’яснення щодо законодавства про працю, а саме атестація робочих місць за умовами праці.

Прочитано 356 раз Последнее изменение Четвер, 29 Березень 2018 18:06
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация