UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 23 Березень 2018 07:40

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь у засіданні круглого столу Рубіжанського міського центру зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь у засіданні круглого столу Рубіжанського міського центру зайнятості

    21 березеня 2017 року у Рубіжанському міському центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу з роботодавцями на тему: «Легальна зайнятість» в якому прийняли участь головні державні інспектори відділу державного нагляду у сфері трудових відносин, та відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування Головного управління Держпраці у Луганській області спільно із спеціалістами Рубіжанського міського центру зайнятості.

    На проведеному заході були присутні представники Луганського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, КЗ "Рубіжанський навчально-реабілітаційний центр "Кришталик", ЛКУ «Обласна рятувально-водолазна служба», КСТП «Рубіжнетеплокомуненерго» Рубіжанської міської ради, ДЗ "Луганський державний медичний університет", а також роботодавці такі, як: ООО «Саянор», ФОП Хребов А.В., ФОП Шиндер С.В.,ФОП Москович Г.О., та інші.

      Роботодавець не застрахований від несумлінних працівників. І тому відсутність належно оформлених трудових відносин з найманими працівниками може призвести до позбавлення права вимагати у працівника виконання роботи належним чином або дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку та режиму роботи. За таких умов роботодавець не в змозі буде притягнути найманого працівника як до матеріальної відповідальності, так  і застосувати до нього дисциплінарне стягнення. Тобто, «нелегалізована» зайнятість має для роботодавців безліч негативних наслідків.

      Роботодавцям було роз’яснено основні питання щодо укладення трудового договору. Відповідно до чинного законодавства виконання робіт, надання послуг особою може здійснюватися на підставі трудового договору

      Статтею 24 КЗпП України (далі – КЗпП) передбачено, що трудовий договір укладається в письмовій формі. Трудовий договір оформляється наказом чи розпорядженням роботодавця, складеним, як правило, на підставі поданого працівником заяви.

      Сторонами трудового договору є працівник і роботодавець. Працівника приймають на роботу (посаду) для виконання певної роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою, з підпорядкуванням правилам внутрішнього трудового розпорядку.

      Крім того, частиною другою статті 48 КЗпП передбачено, що трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п’ять днів.

      Також були надані роз’яснення щодо відповідальності законодавством передбачена: адміністративна, фінансова та кримінальна. До адміністративної відповідальності посадових осіб підприємств. якщо вони є роботодавцями, може бути притягнуто на підставі ст. 41 КУпАП.               Адміністративна відповідальність накладається на підставі рішення суду на посадових осіб підприємства. Підставою для рішення суду є направлений в суд протокол постанови про накладання адміністративного штрафу, який виписує інспектор з органу Держпраці під час перевірки роботодавців.

       Також до підприємств, застосовується відповідальність згідно зі ст. 265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу).

       Завдяки проведенню заходу роботодавці мали змогу обговорити з інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області ряд важливих питань з легальної звйнятості.

Прочитано 203 раз Последнее изменение П'ятница, 23 Березень 2018 07:44
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация