UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 13 Березень 2018 11:07

Інспектори ГУ Держпраці прийняли участь у семінарі на тему «Легальна зайнятість» у Лисичанському центрі зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці прийняли участь у семінарі на тему «Легальна зайнятість» у Лисичанському центрі зайнятості

    12 березня 2018 року у Лисичанському міському центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Легальна зайнятість», в якому прийняли участь головні державні інспектори відділу державного нагляду у сфері трудових відносин та відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці, відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області та юрист Норвезької ради у справах біженців.

    Інспектори ГУ Держпраці зазначили, що відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, Кодексом законів про працю, Законом «Про зайнятість населення» та ознайомили присутніх зі строками та результатами випробуванням при прийнятті на роботу. Зокрема, була надана наступна інформація.

    Статтею 21 КЗпП України передбачено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

    Статтею 26 КЗпП України визначено, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

    Відповідно статті 27 КЗпП України визначено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців. До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини. Коли строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

    Статтею 28 КЗпП України визначено, що у разі встановлення власником або уповноваженим ним органом невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні. Розірвання трудового договору з цих підстав може бути оскаржене працівником в порядку, встановленому для розгляду трудових спорів у питаннях звільнення.

    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці у Луганській області відповіли на додаткові питання присутніх з теми семінару. Завдяки проведенню цього заходу відвідувачі Лисичанського центру зайнятості, спілкуючись з фахівцями ГУ Держпраці, оновили та доповнили свої знання з важливих аспектів законодавства України про працю.

 

 

Прочитано 202 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация