UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 12 Березень 2018 11:56

Фахівцями ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів з охорони праці на підприємствах області

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів з охорони праці на підприємствах області

   Наприкінці лютого – на початку березня фахівцями відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

    Зокрема, було проведено сім семінарів, чотири наради та одну лекцію на такі теми, як «Дотримання порядку при проведенні розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», «Утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних площадок, наявності перильного огородження», «Організація безпечного виконання робіт на висоті на підприємствах металургійної та машинобудівної галузей», «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями» та інші.

    Так, наприклад, в ході семінару з працівниками ТДВ «Попаснянський ВРЗ» обговорено правила охорони праці під час виконання робіт на висоті. На семінарі було зазначено, що Правила встановлюють   єдиний порядок організації і виконання робіт на   висоті   з   метою   забезпечення   безпеки працівників. Під час організації робіт на висоті слід ураховувати, що основними небезпечними виробничими факторами під час виконання цих робіт є падіння працівника або падіння предметів; супутніми можуть бути фактори: пожежна   небезпека, дія електричного струму, підвищені рівні   запиленості,   загазованості   повітря,   шуму, несприятливі кліматичні умови тощо. Також було зазначено, що для створення безпечних умов під час виконання робіт на висоті необхідно:

   1) забезпечити наявність, міцність і стійкість огороджень, риштувань, настилів, драбин тощо;

   2) забезпечити працівників необхідними засобами захисту та використовувати їх за призначенням;

   3) виконувати у повному обсязі організаційні та технічні заходи, передбачені цими Правилами;

   4) застосовувати технічно справні машини, механізми і пристрої, укомплектовані необхідною технічною документацією;

   5) забезпечити необхідну освітленість на робочих місцях та безпечні проходи до них;

   6) уживати заходи щодо усунення або зменшення впливу шкідливих та/або небезпечних факторів;

   7) ураховувати метеорологічні умови, а також стан здоров'я працівників, які виконують роботи на висоті.

    Під час проведення нарад, семінарів, лекцій та надання консультацій з працівниками підприємств було обговорено саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Завдяки проведенню цих заходів співробітники підприємств оновлюють та доповнюють свої знання з різних аспектів охорони праці, що має вкрай позитивний вплив на профілактику виробничого травматизму.

 

Прочитано 341 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация