UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 07 Березень 2018 12:21

Фахівці ГУ Держпраці обговорили з представниками шахт області підготовку щодо прийняття весняного паводку у 2018 році

Оцените материал
(2 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці обговорили з представниками шахт області підготовку щодо прийняття весняного паводку у 2018 році

    02 березня 2018р. в Управлінні гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Луганській області відбувся семінар на тему: «Підготовка щодо прийняття весняного паводку у 2018 році».

    На семінар були запрошені від шахт ДП «Первомайськвугілля» та ПАТ «Лисичанськвугілля» представники геолого-маркшейдерських служб та заступники директорів з охорони праці.

    На семінарі було розглянуто питання наближення можливого інтенсивного танення снігу та збільшення небезпеки талих вод через устя старих гірничих виробок, які мають вихід на поверхню, через устя вертикальних та похилих шахтних стволів і технічних свердловин, а також підтоплення промислових та соціальних об’єктів.

    У зв’язку з цим стає необхідність:

    1) Невідкладно розробити та затвердити комплекс заходів щодо попередження паводків у весняний період 2018 року та ліквідації їх наслідків, при цьому передбачивши:

  • визначення територій, що можуть бути затоплені внаслідок весняних повені і паводків;
  • забезпечення моніторингу стихійних і небезпечних природних процесів, зокрема проведення постійного спостереження за територіями, що можуть бути затоплені внаслідок повені і паводків, та територій, на яких можлива активізація небезпечних геологічних процесів;
  • збирання та оброблення інформації, необхідної для вжиття негайних заходів щодо захисту населення та промислових об’єктів, в тому числі об’єктів підвищеної небезпеки, у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із весняними повінню і паводками;
  • проведення необхідних робіт з укріплення дамб, розчистки дренажних систем, та інших об’єктів водовідведення для попередження та ліквідації наслідків весняних повені і паводків.

    2) Надавати через засоби масової інформації оперативну та достовірну інформацію про виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з повінню і паводками, методи та способи захисту населення і територій промислових об’єктів, вжиття заходів щодо забезпечення безпеки.

    3) Забезпечити готовність інженерної і автомобільної техніки, насосного обладнання, автономних джерел живлення і освітлення для ліквідації наслідків весняних повені і паводків.

    4) Устя вертикальних і похилих шахтних стволів, шурфів і технічних свердловин мають бути обладнані так, щоб поверхневі води не могли ними потрапити до гірничих виробок. У плані ліквідації аварій мають бути передбачені позиції та заходи щодо запобігання затопленню шахт.

    У тих випадках, коли внаслідок осідання земної поверхні під впливом підземних розробок устя погашених вертикальних або похилих виробок, що мають зв'язок з діючими гірничими виробками, можуть бути затоплені поверхневими водами, навколо небезпечних ділянок біля устя погашених виробок, але не більш як за 20 м від них, мають зводитись водозахисні греблі або вживатися інші заходи, що унеможливлюють проникнення води крізь погашені виробки до діючих.  

    Всі присутні погодилися з вищевикладеним. Представникам шахт запропоновано розробити та затвердити заходи щодо безпечного прийняття весняного паводку у 2018 році.

 

Прочитано 321 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация