UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 05 Березень 2018 12:09

Фахівці ГУ Держпраці взяли участь у ярмарку вакансій

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці взяли участь у ярмарку вакансій

    02 березня 2018 року фахівці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області прийняли участь у ярмарку вакансій, який відбувся у Сєвєродонецькому міському центрі.

    На заході були присутні представники: Сєвєродонецького пенсійного фонду, Луганського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, Управління праці та соціального захисту населення та відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, а також роботодавці м. Сєвєродонецька: ПП «Комфорт Авто», ПАТ «Луганськтепловоз», ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ», ПАТ «Сєвєродонецький науково-дослідний та конструкторський інститут хімічного машинобудування» та інші.

    Напочатку заходу відвідувачі ярмарку ознайомились з вакансіями та з соціальними послугами, якими можуть скористатися, а основною частиною заходу стало проведення засідання круглого столу з роботодавцями на тему «Удосконалення співпраці з метою працевлаштування осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню».

    В ході круглого столу інспекторами ГУ Держпраці роботодавцям було роз’яснено роботодавцям основні питання щодо укладення трудового договору з інвалідами; основи соціальної захищеності інвалідів в Україні згідно законодавства про працю та Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Зокрема, була надана наступна інформація.

    Відповідно до статті 19 Закону України № 875 - ХІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% відсотків середньооблікової   чисельності   штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

    Найчастіше люди з інвалідністю шукають більш гнучкі форми зайнятості: неповний робочий день, роботу на дому. Згідно зі статтею 172 КЗпП, за проханням інваліда може встановлюватись режим роботи на умовах неповного робочого дня (тижня). До того ж на власника покладено зобов’язання, зокрема, організовувати навчання, перекваліфікацію, працевлаштування інвалідів, створення для них умов праці з урахуванням медичних рекомендацій.

    Відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення інваліда на іншу роботу без його згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком   випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров'я інвалідів.

    Наприкінці круглого столу фахівці ГУ Держпраці у Луганській області надали додаткові роз’яснення роботодавцям м. Сєвєродонецька з різних аспектів обговорюваної теми.

 

 

Прочитано 295 раз Последнее изменение Понеділок, 05 Березень 2018 12:11
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация