UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 02 Березень 2018 08:25

Інспектори ГУ Держпраці прийняли участь у семінарі з питань легальної зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці прийняли участь у семінарі з питань легальної зайнятості

    28 лютого 2018 року головні державні інспектори відділу державного нагляду у сфері трудових відносин, та відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області прийняли участь в профінформаційному семінарі на тему: «Легальна зайнятість», який відбувся у Рубіжанському міському центрі зайнятості.

    Мета заходу – інформування громадян про переваги легальної зайнятості, що веде за собою забезпечення належних умов та оплати праці на рівні, встановленому державою та пенсійне забезпечення майбутнього. Виступаючи на семінарі, інспектори ГУ Держпраці надали присутнім наступну інформацію.

    Статтею 24 КЗпП України (далі – КЗпП) передбачено, що трудовий договір укладається в письмовій формі. Трудовий договір оформляється наказом чи розпорядженням роботодавця, складеним, як правило, на підставі поданого працівником заяви.

    Відповідно до чинного законодавства, виконання робіт, надання послуг особою може здійснюватися як на підставі трудового договору (статті 21 Кодексу законів про працюУкраїни) так і, зокрема, на підставі цивільно-правових договорів, що відомі на практиці як «трудові угоди»

    Сторонами трудового договору є працівник і роботодавець. Працівника приймають на роботу (посаду) для виконання певної роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою, з підпорядкуванням правилам внутрішнього трудового розпорядку.

    Крім того, частиною другою статті 48 КЗпП передбачено, що трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п’ять днів. Записи про виконанняробіт на підставіцивільно-правовихдоговорів до трудової книжки не заносяться.

    Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 01.01.2004 року страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхових внесків.

    Зареєструвавшись користувачем «Веб-порталу» Пенсійного фонду України, та створивши свій особистий кабінет, громадяни мають змогу постійно контролювати свої соціальні та пенсійні права, а роботодавці отримувати актуальну інформацію про стан своїх розрахунків з органами ПФУ та ДФС станом на кожне 1 число поточного місяця.

    Громадяни повинні усвідомлювати, що вимагаючи від своїх роботодавців офіційного працевлаштування, а також нарахування та виплату гідної заробітної плати сьогодні, вони забезпечують собі соціальні гарантії та пенсію завтра.

     Завдяки проведенню заходу громадяни обговорили з інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області ряд важливих питань з легального працевлаштування та нарахування заробітної плати.

 

Прочитано 277 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация