UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 26 Лютий 2018 18:27

Інспектори ГУ Держпраці надали ряд роз’яснень працівникам відділу освіти Попаснянської РДА

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці надали ряд роз’яснень працівникам відділу освіти Попаснянської РДА

    23 лютого 2018 року інспекторами Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області відповідно до пункту 33 Постанови КМУ від 26 квітня 2017 р. № 295 та на підставі чисельних звернень працівників Донбаського державного технічного університету, проведено відвідування у Відділі освіти Попаснянської районної державної адміністрації Луганської області.

    Під час відвідування працівникам Попаснянської РДА були надані роз’яснення постанови від 21 лютого 2001 р. N 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати».

    Якщо виплата заробітної плати не проводиться своєчасно відповідно до ст. 115 КЗпП України та ст. 24 Закону України «Про оплату праці» за один і більше календарних місяців, то відповідно до ст. 34 Закону «Про оплату праці» та ст. 1 Закону «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» роботодавець зобов'язаний нарахувати та виплатити працівникам компенсацію втрати частини заробітної плати.

    Відповідно до  ст. 34 Закону «Про оплату праці» провадиться відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством. Компенсації підлягають грошові доходи населення разом із сумою індексації, що отримані у гривнях на території України та не мають разового характеру. Перелік доходів наведені у  пункті третьому Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2001 р. № 159 (далі – Порядок № 159).

    Відповідно до пункту п’ятого Порядку № 159 сума компенсації виплачується громадянам у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць. Своєчасно   не   отриманий   з   вини   громадянина дохід компенсації не підлягає. Відповідно до пункту восьмого Порядку№159 відмова власника або уповноваженого ним органу (особи) від виплати компенсації може бути оскаржена громадянином у судовому порядку.

Нагадаємо, подібні відвідування інспекторами ГУ Держпарці протягом лютого вже було проведено у ДП «Первомайськвугілля», ТОВ «АТП 10974», Луганській дирекції «Укрпошта», КЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв ім. С. Прокоф’єва» Марківському районному центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та ВП «Центральна районна аптека №75» КП «Луганська обласна фармація північ» (смт. Марківка).

 

Прочитано 270 раз Последнее изменение Субота, 07 Квітень 2018 06:09
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация