UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 22 Лютий 2018 14:04

Інспектори ГУ Держпраці надали роз’яснення керівникам підприємств смт. Марківка з питань виплати заробітної плати

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці надали роз’яснення керівникам підприємств смт. Марківка з питань виплати заробітної плати

   21 лютого 2018 року інспекторами Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області, відповідно до пункту 33 Постанови КМУ від 26 квітня 2017р. № 295, було здійснено відвідування Марківського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та відокремленого підрозділу «Центральна районна аптека №75» комунального підприємства «Луганська обласна фармація північ» (смт. Марківка).

   Відповідно інформації, отриманої від Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області, зазначені вище підприємства входять до списку страхувальників, які нарахували заробітну плату у розмирі мінімальної або менше. Тому під час візиту до цих підприємств головними державними інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області було надано роз’яснення керівникам зазначених підприємств щодо:

   - дотримання вимог Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 №2236-VII;

   - додержання строків виплати заробітної плати , а саме: стаття 115 Кодексу Законів про працю України – строки виплати заробітної плати;

   - статті 34 Закону України «Про оплату праці» щодо компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку з затримкою термінів її виплати, пункт п’ятий постанови від 21 лютого 2001 р. N 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати» щодо сума компенсації виплачується громадянам у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць;

   - статті 1-3 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».

    Також керівників підприємств було проінформовано, що за порушення законодавства про працю передбачена адміністративна, фінансова та кримінальна відповідальність. До адміністративної відповідальності посадових осіб підприємств, якщо вони є роботодавцями, може бути притягнуто на підставі ст. 41 КУпАП. Така відповідальність накладається на підставі рішення суду на посадових осіб підприємства. Підставою для рішення суду є направлений в суд протокол постанови про накладання адміністративного штрафу, який виписує інспектор з органу Держпраці під час перевірки роботодавців. Також до підприємств може застосовуватись відповідальність згідно зі ст. 265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу).

 

 

Прочитано 249 раз Последнее изменение П'ятница, 23 Лютий 2018 09:36
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация