UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 16 Лютий 2018 09:37

ГУ Держпраці інформує про видачу молока працівникам згідно проведення атестації робочих місць за умовами праці

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує про видачу молока працівникам згідно проведення атестації робочих місць за умовами праці

    На лист, надісланий керівництвом ВП «Шахта Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» з проханням про надання письмового роз’яснення стосовно видачі молока на робочому місці згідно проведення атестації робочих місць за умовами праці, відділ експертизи умов праці управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області в якості надання методичної допомоги та роз’яснювання згідно діючого законодавства, повідомляє наступне.

    Статтею 166 КЗпП та ст. 7 Закону України «Про охорону праці», молоко або інші рiвноцiнні харчові продукти повинні отримувати працівники, зайняті на роботах iз шкідливими умовами праці.

    Відповідно постанови Кабінету Мiнiстрiв України «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» вiд 01.08.1992 р. № 442 віднесення робіт до категорії iз шкідливими i важкими умовами праці та визначення права працівників на пільги i компенсації за роботу в цих умовах, у тому числі на безкоштовне отримання молока, провадиться на пiдставi результатів атестації вiдповiдних робочих місць за умовами праці.

    Згідно з Гiгiєнiчною класифікацією праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, затвердженою наказом МОЗ України вiд 08.04.2014 р. № 248, шкідливі умови праці – це умови, що характеризуються такими рівнями шкідливих виробничих факторів, які перевищують гігієнічні нормативи та здатні чинити несприятливий вплив на організм працівника та/або його нащадків.

    Рішення щодо безкоштовної видачі молока або iнших рiвноцiнних харчових продуктів працівникам ухвалюється згідно з Порядком безкоштовної видачі молока або інших рiвноцiнних харчових продуктів робітникам i службовцям, зайнятим на роботах iз шкідливими умовами праці, затвердженим постановою Держкомпрацi СРСР i Президiї ВЦРПС вiд 16.12.1987 р. № 731/П-13, на пiдставi Переліку хімічних речовин, підчас роботи з якими в профілактичних цілях рекомендується, вживання молока або інших рiвноцiнних харчових продуктів, затвердженого наказом МОЗ СРСР вiд 04.11.1987 р. № 4430-87.

    Отже, безкоштовна видача молока або інших рiвноцiнних харчових продуктів працівникам можлива лише у разі перевищення гранично допустимих рівнів або концентрацій речовин, передбачених названим Переліком хімічних речовин.

    Якщо концентрація хімічних речовин на робочому мiсцi не перевищує гранично допустимих концентрацій, безкоштовна видача молока або інших рiвноцiнних харчових продуктів може провадитися відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про охорону праці», згідно з якою роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги i компенсації, не передбачені законодавством.

        

Прочитано 897 раз Последнее изменение П'ятница, 16 Лютий 2018 09:43
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация