UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 14 Лютий 2018 08:09

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів щодо організації будівництва в умовах ущільненої забудови

Оцените материал
(3 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів щодо організації будівництва в умовах ущільненої забудови

    Інспекторами відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області під час проведення превентивних заходів на підприємствах області приділяється увага організації безпечного будівельного виробництва.

    Так, нещодавно на підприємствах: ТОВ МЖК «Мрія-Інвест», СДП «Промавтоматика» №436, ТОВ «Пожзахистсервіс», ПрАТ «Сєвєродонецькийзавод будівельної кераміки», ПП «Стройпромсервіс» (усі – м. Сєвєродонецьк), КП «Сватовотепло» (м. Сватово), ТОВ «СКС-Універсал» (м. Рубіжне) проведені семінари та наради по темі: «Організація будівництва в умовах ущільненої забудови».

    Особлива увага була приділена оформленню нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Зокрема, інспектори ГУ Держпраці зазначили: «Перед початком виконання робіт у місцях, де діють або можуть виникати небезпечні виробничі фактори, не пов’язані з характером виконуваної роботи, відповідальний виконавець робіт повинен видати наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки».

    Увагу присутніх було звернуто на тому, що перед початком робіт керівник роботи зобов’язаний ознайомити працівників із заходами з безпечного виконання робіт та провести з ними цільовий інструктаж. Наряд-допуск видається на строк, необхідний для виконання запланованого обсягу робіт. У разі виникнення у процесі виконання робіт небезпечних виробничих факторів, не передбачених нарядом-допуском, роботи необхідно припинити, наряд-допуск анулювати і поновити роботи лише після видачі нового наряду-допуску. Особа, яка видала наряд-допуск, зобов’язана здійснювати контроль за виконанням передбачених у ньому заходів щодо забезпечення безпеки виконання робіт (пп. 4.21, 4.21.2, 4.21.4 ДБН А.3.2-2-2009 «ССБП. Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення»; НПАОП 45.2-7.02-12).

    В ході проведення заходів у їх учасників поставало питання: чи передбачається нормативними документами обов’язкова присутність відповідального керівника робіт під час виконання робіт підвищеної небезпеки якщо будівельна дільниця підприємства виконує роботи одразу на декількох об’єктах?

    Відповідаючи на питання, інспектори ГУ Держпраці роз’яснили, що підпунктами 10.1.7, 21.2.11 ДБН А.3.2-2-2009 передбачено безпосередній нагляд відповідального керівника робіт під час проведення земляних робіт в охоронній зоні кабелів високої напруги, діючих газопроводів та інших комунікацій, а також під час видалення нестійких конструкцій під час розбирання (реконструкції) будівель і споруд.

    Згідно з підпунктами 7.2.10, 18.4.8 ДБН А.3.2-2-2009 роботи за нарядом-допуском в охоронній зоні діючої повітряної лінії електропередачі, а також за їх межами, але у зоні впливу діючої лінії, проводять під безпосереднім керівництвом особи, відповідальної за безпечне виконання робіт. Тобто присутність відповідального керівника робіт під час проведення робіт в охоронній зоні діючої повітряної лінії електропередачі є обов’язковою.

   Завдяки проведенню зазначених заходів працівники підприємств області обговорили з інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області ряд актуальних питань з безпечного виконання робіт під час будівництва в умовах ущільненої забудови.

 

 

Прочитано 298 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация