UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 13 Лютий 2018 13:16

Інспектори ГУ Держпраці провели семінар для представників ОСББ м. Сєвєродонецька

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели семінар для представників ОСББ м. Сєвєродонецька

    09 лютого 2018 року у консалтинговому центрі на базі Сєвєродонецького міського центру зайнятості інспекторами Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області проведено семінар з представниками Об’єднанних співвласників багатоквартирних будинків міста Сєвєродонецька  на тему «Неповний робочий час».

    В ході заходу інспекторами ГУ Держпраці було відмічено, що відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю (Далі – КЗпП)  за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись, як при прийнятті на роботу, так і згодом, неповний робочий день або неповний робочий тиждень. В ході розгляду теми семінару його учасники заслухали та обговорили інформацію про те коли можна встановлювати неповний робочий день, як оплачується праця в такому випадку та інші аспекти роботи протягом неповного робочого часу. Зокрема, інспектори ГУ Держпраці звернули увагу присутніх на наступному.  
    На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. 
    Відповідно до листа Міністерства соціальної політики від 15.07.2011 № 195/13/1334 роботодавець зі своєї ініціативи має право на встановлення неповного робочого часу працівникам за умови, що на підприємстві, в установі, організації провадяться зміни в організації виробництва і праці, і з додержанням процедури, передбаченої частиною третьою ст. 32 КЗпП. Про зміну істотних умов праці (встановлення або скасування неповного робочого часу) працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. Неповний робочий час може встановлюватися на певний період (на визначений строк) або без обмеження строком, про що обов'язково зазначається в наказі про переведення на неповний робочий час.
    У разі встановлення неповного робочого часу оплата праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав працівників, в тому числі і скорочення тривалості їх щорічної основної відпустки. Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за п. 6 ст. 36 КЗпП.
 
 
Прочитано 400 раз Последнее изменение Вівторок, 13 Лютий 2018 13:05
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация