UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 08 Лютий 2018 12:31

Інспектори ГУ Держпраці надали роз’яснення керівництву КЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв ім. С. Прокоф’єва» з питань виплати заробітної плати

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці надали роз’яснення керівництву КЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв ім. С. Прокоф’єва» з питань виплати заробітної плати

 

    07 лютого 2018 року фахівцями Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області відповідно до пункту 33 Постанови КМУ від 26 квітня 2017 р. № 295 було прийнято рішення про здійснення відвідування Обласного комунального закладу «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв ім. Сергія Прокоф’єва».

    Відповідно інформації, отриманої від Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області, Обласний комунальний заклад «Сєверодонецький коледж культури і мистецтв ім. Сергія Прокоф’єва» входить до списку підприємств, співробітникам яких була нарахована заробітна плата у розмірі мінімальної або менше.

    Під час відвідування закладу головними державними інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області було надано роз’яснення керівникам установи щодо дотримання вимог Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 №2236-VII, та про додержання строків виплати заробітної плати , а саме щодо:

    - статті 115 Кодексу Законів про працю України – строки виплати заробітної плати;

   - статті 34 Закону України «Про оплату праці» - компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку з затримкою термінів її виплати, пункт п’ятий постанови від 21 лютого 2001 р. N 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати». Зокрема, було зазначено, що сума компенсації виплачується громадянам у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць;

    - статті 1-3 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».

    Також були надані роз’яснення, що за порушення законодавства про працю передбачена адміністративна, фінансова та кримінальна відповідальність. До адміністративної відповідальності посадових осіб підприємств, якщо вони є роботодавцями, може бути притягнуто на підставі ст. 41 КУпАП. Така відповідальність накладається на підставі рішення суду на посадових осіб підприємства. Підставою для рішення суду є направлений в суд протокол постанови про накладання адміністративного штрафу, який виписує інспектор з органу Держпраці під час перевірки роботодавців. Також до підприємств може застосовуватись відповідальність згідно зі ст. 265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу).

 

Прочитано 216 раз Последнее изменение Субота, 07 Квітень 2018 06:11
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация