UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 07 Лютий 2018 14:43

З працівниками АДС Новопсковського МРУЕГГ проведено семінар-тренінг

Оцените материал
(3 голосов)

З працівниками АДС Новопсковського МРУЕГГ проведено семінар-тренінг

    З метою здійснення ефективної профілактичної роботи та створення безпечних умов праці на підприємствах області протягом тижня – з 01 по 07 лютого 2018р інспекторами відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів.

    Один з таких заходів відбувся у Новопсковському міжрайонному управлінні експлуатації газового господарства (філія ПАТ «Луганськгаз»): головний державний інспектор відділу провів з працівниками аварійно-диспетчерської служби семінар, який складався з двох частин – теоретичної, присвяченої темі «Вимоги до організації роботи аварійно-диспетчерських служб» та практичної, під час якої відбулись тренувальні заняття на тему «Витік газу на газопроводі-вводі багатоповерхової будівлі».

 

                                                                                                                                                                        

gaz 07.02.18

                                          gaz 07.02.18. 3

        

 

Зазначений заходи пройшов за наступним порядком:

  1. Проведення семінару, теоретичних занять з бригадами АДС у відповідності з НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання».
  2. Контрольний виклик на тему «Витік газу на газопроводі вводі багатоповерхової будівлі» з відпрацюванням на місцевості даної аварійної ситуації в умовах, максимально наближених до реальних. В ході занять відпрацьовані декілька ввідних, а саме: ввідна №1 – усунення витоків газу на газопроводі низького тиску Ø 108мм; ввідна №2 – виток газу на підземному – надземному газопроводі середнього тиску Ø108 мм; ввідна №3 – виявлення витоків газу в підвалі.
  3. Відпрацювання дії членів бригад АДС при наданні першої медичної допомоги працівникам внаслідок травмувань.
  4. Оцінка дій членів бригад АДС за такими критеріями: їх взаємодія, координація, готовність до можливих подібних аварійних ситуацій.

    Особливо цікавим було проведення практичної частини семінару, адже учасники заходу мали змогу покращити свої знання та навички на практиці. Відбувалось це наступним чином: на телефон «104» АДС Новопсковської газової дільниці Новопсковського МРУЕГГ надійшов дзвінок від громадянина смт. Новопсков (умовно), в якому було повідомлено про запах газу в місцях масового скупчення людей біля багатоповерхової будівлі №32 кв.Тепличний, смт. Новопсков. Отримавши виклик, бригада АДС на протязі 5 хвилин організувала виїзд на місце виклику та прибула на місце події через 5 хвилин, де її співробітники діяли наступним чином:

   - за допомогою огороджувальних засобів перекрили рух пішоходів до місця виклику та розпочали пошук ймовірних витоків газу: за допомогою пошукових приладів слюсарі АДС здійснили обстеження трас газопроводів, під’їздів, квартир, підвалів будинків на наявність витоків газу та наклали бандаж на газопроводі низького тиску Ø108мм;

   - по наявним блок-картам здійснили подальший пошук можливих витоків газу в прилеглих колодязях суміжних інженерних комунікацій та поруч розташованих спорудах в радіусі 50м.

   - провели заходи з трасування підземного газопроводу з подальшим шпилькуванням з відбором проб та шурфуванням слоїв грунту.

 

gaz 07.02.18. 2

 

    Окрім цього, були відпрацьовані дії працівників при усуненні витоків газу в газовому колодязі з подальшим наданням першої медичної допомоги працівникам, внаслідок різноманітних пошкоджень та травмувань (переломи, опіки, отруєння чадним газом та ін.). Протягом всього часу проведення тренувань водій АДС був на постійному зв’язку з диспетчером та постійно докладав про дії персоналу.

    Працівники бригади АДС діяли згідно плану локалізації – ліквідації можливих аварійних ситуацій. За результатами тренінгу дії бригад оцінено на «добре».

    Завдяки проведенню цього заходу його учасники оновили та доповнили свої теоретичні знання з вимог організації роботи аварійно-диспетчерських служб та відпрацювали дії у різноманітних ситуаціях, які можуть виникнути при виконанні робот за викликом «Газ на газопроводі-вводі багатоповерхової будівлі».

 

Прочитано 355 раз Последнее изменение Четвер, 15 Лютий 2018 06:49
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация