UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 02 Лютий 2018 07:32

ГУ Держпраці інформує: ознаки та перша медична допомога при обмороженнях

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує: ознаки та перша медична допомога при обмороженнях

    Головне управління Держпраці у Луганській області звертає увагу роботодавців та працівників, які під час виконання трудових обов’язків перебувають на відкритому морозному повітрі, про небезпеку, яка може виникнути внаслідок тривалого перебування на відкритих площадках, а саме – переохолодження організму та обмороження частин тіла.

    Ознаками переохолодження є: озноб, в’ялість, втома, сонливість, яка може перейти у дрімоту та сон, послаблення дихання та сердечної діяльності, зниження температури тіла.

    При обмороженні відмічається порушення кровообігу – спочатку у шкірі, а потім і в глибше розташованих тканинах. Обморожена частина тіла становиться блідою, холодною та нечутливою, та   якщо своєчасно не прийняти заходи , можливо статися її омертвіння. Частіше усього ( в 90% випадків) від обмороження страждають пальці ніг та рук, ніс та вуха.

    У випадку обмороження необхідно діяти залежно від ступені обмороження, ступені загального охолодження організму, його віку та наявних захворювань. Перш за все треба припинити вплив холоду, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах, щоб не допустити розвиток інфекційних ускладнень. Потерпілого слід відвести у найближче тепле приміщення , зняти з нього взуття та верхній одяг, шкарпетки та рукавички. При цьому треба викликати «швидку» для надання потерпілому кваліфікованої лікарської допомоги.

    При обмороженні І ступеня уражені ділянки тіла необхідно зігріти до почервоніння теплими руками за допомогою легкого масажу, розтирання тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку.

    При обмороженні ІI-IV ступеня потрібно швидке зігрівання, масаж та розтирання протипоказані. В цьому випадку треба накласти на уражену ділянку теплоізолюючу пов’язку (шар марлі, потім шар вати, потім знову марля та плівка або прорезинена тканина). Уражені кінцівки необхідно зафіксувати за допомогою підручних засобів(кусок дошки, щільний картон), які накладаються поверх пов’язки та фіксуються. Потерпілому дають теплі напої та гарячу їжу.

    Заборонено розтирати уражені ділянки снігом, тому що можливо пошкодити кровоносні судини. Не рекомендовано зігрівати обморожені кінцівки біля костра, неконтрольовано використовувати грілки та інші джерела тепла, тому що це може погіршити хід обмороження. Обморожені ділянки тіла та кінцівок заборонено змазувати жиром та мазями, розтирати спиртом.

 

Прочитано 218 раз Последнее изменение П'ятница, 02 Лютий 2018 12:31
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация